REKLAMA

Kolejny odcinek chodnika w Turzym Polu gotowy (ZDJĘCIA)

GMINA BRZOZÓW. Zakończyły się prace związane z budową kolejnego odcinka chodnika w miejscowości Turze Pole. To ważna inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo pieszych na tej drodze.

DSC_0816-2048x1365

W ramach zadania Przebudowa drogi wojewódzkiej Nr 887 Brzozów – Rymanów – Daliowa polegająca na budowie chodnika strona lewa w miejscowości Turzym Polu wybudowano chodnik o  długości ok. 245 mb i szerokości 1,5 m wraz z przebudową zatoki autobusowej. Inwestycja realizowana była wspólnie z samorządem województwa podkarpackiego. Łączny koszt zadania to około 350 tysięcy złotych, z czego 170 tysięcy złotych pochodzi z budżetu gminy Brzozów.

Podkreślić należy, że poprzedni odcinek chodnika oddany w ubiegłym roku, latach poprzednich jak i obecny mogły powstać, dzięki bardzo dobrej współpracy z samorządem województwa podkarpackiego. Łącznie  chodnik ma już ponad 500 mb.

To nie jedyna inwestycja zwiększająca bezpieczeństwo na tej drodze. Właśnie trwają prace polegające na wykonaniu dokumentacji technicznej na potrzeby budowy chodnik strona prawa w miejscowości Turze Pole (od istniejącego chodnika od strony kościoła do granicy z miejscowością Jasionów). Koszt zadania to ok. 60 tys. zł. Całość zostanie pokryta ze środków gminy Brzozów.

 

poprawione-2048x657

źródło: Gmina Brzozów

27-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: