REKLAMA

Kolejka gondolowa nad Soliną. WIZUALIZACJA!

SOLINA / PODKARPACIE. Zapraszamy do obejrzenia wizualizacji kolejki gondolowej i wieży widokowej nad zaporą w Solinie. Strategiczna dla całych Bieszczadów inwestycja za 60 mln zł ma być jedną z największych atrakcji turystycznych.

Kolejka gondolowa i wieża widokowa nad zaporą w Solinie to jeden z kilku strategicznych projektów inwestycyjnych dla Polskich Kolei Linowych na najbliższe lata.

Na nowe atrakcje dla turystów, którzy będą odwiedzać Bieszczady, PKL ma wydać 60 mln zł.

WIZUALIZACJA

grafika: Polskie Koleje Linowe S.A.

W dniu 29 maja 2020 roku w Urzędzie Gminy Solina z/s w Polańczyku odbyła się część jawna przetargu na sprzedaż nieruchomości położonych w miejscowości Solina, w celu realizacji zamierzenia inwestycyjnego pn. „Budowa Kolei Gondolowej wraz ze stacją dolną „Plasza”, górną „Jawor”, budynkami towarzyszącymi i infrastrukturą techniczną.

W postępowaniu przetargowym wpłynęła jedna oferta. Była to oferta Polskich Kolei Linowych. Komisja przetargowa dokonała sprawdzenia złożonej oferty i stwierdziła, że nie spełnia ona wymogów określonych w ogłoszeniu o przetargu, ze względu na to, że zaoferowana cena była niższa od ceny wywoławczej nieruchomości, co spowodowało rozstrzygnięcie przetargu z wynikiem negatywnym.

Po zapoznaniu się z uzasadnieniem Spółki przyjmuje je do wiadomości i cieszę się, że pomimo trudnej sytuacji w gospodarce i turystyce, spowodowanej epidemią koronawirusa, jaką PKL zawarł w uzasadnieniu oferty złożonej w konkursie, Spółka jest nadal zainteresowana zrealizowaniem tej strategicznej inwestycji na terenie Gminy Solina – mówi Adam Piątkowski, wójt Gminy Solina.

Epidemia koronawirusa wpłynęła na wszystkie obszary gospodarki i wprowadziła nowe okoliczności także dla inwestorów i samorządów.

Gmina zamierza w najbliższym czasie ogłosić kolejny przetarg na zbycie nieruchomości wraz ze zobowiązaniem realizacji inwestycji na warunkach konkursowych, by budowa kolei widokowej nad zaporą wodną w Solinie mogła zostać zrealizowana jak najszybciej.

Potrzebujemy takiej inwestycji w Solinie, która jest szansą na wzrost zainteresowania turystów Bieszczadami i będzie wraz z planowanym zapleczem turystycznym stanowić jej olbrzymią atrakcję – zaznacza Adam Piątkowski.

Cenę wywoławczą za nieruchomości wykazane do sprzedaży pod budowę kolejki i wieży, oszacowano na ponad 8,5 mln zł.

Do tematu wrócimy.

źródło: Red., Urząd Gminy Solina, PKL

grafika: Polskie Koleje Linowe S.A.


05-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)