REKLAMA

GRABOWNICA STARZEŃSKA: Kobieta z siekierą rzuciła się na funkcjonariuszy. Grozi jej do 10 lat więzienia (ZDJĘCIA)

GRABOWNICA STARZEŃSKA / PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w sobotę (24 czerwca) w powiecie brzozowskim. Funkcjonariusze SG z Wojtkowej, Sanoka i  Krajowej Administracji Skarbowej Trzeciego Mobilnego Referatu Realizacji z Barwinka weszli na jedną z posesji w Grabownicy Starzeńskiej. Wcześniej mieli informacje, że mogą tam być przechowywane wyroby tytoniowe i alkoholowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Ponieważ, wezwanie kobiety do dobrowolnego udostępnienia pomieszczeń w celu ich przeszukania, nie dało rezultatu, funkcjonariusze weszli do pomieszczeń używając siły.

W tym momencie, 69-letnia właścicielka posesji rzuciła się na funkcjonariuszy z siekierą. Tylko dzięki szybkiemu refleksowi, udało się kobietę powstrzymać i odebrać jej niebezpieczne narzędzie.

14-115475

Również, w trakcie wykonywania dalszych czynności, 69-latka była w stosunku do mundurowych agresywna: szczypała, drapała i używała wulgaryzmów. Cały czas utrudniała wykonywanie przeszukania.

Na posesji funkcjonariusze ujawnili wyroby tytoniowe ukryte w różnych częściach domu między innymi na strychu i pod podłogą. Łącznie ujawniono tam 394 paczki papierosów pochodzących z przemytu.

Ujawniono także, że w trakcie gdy kobieta utrudniała funkcjonariuszom wejście na posesję, jej syn palił w kominku przechowywaną kontrabandę.

W sprawie wszczęte zostało postępowanie karno-skarbowe, również badane są okoliczności dot. czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych. Za tego typu przestępstwo grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

14-115476

źródło: BiOSG

30-06-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: