REKLAMA

Kobieta okradziona w busie. Gotówka zniknęła z portfela pozostawionego przy okienku. Uwaga na kieszonkowców!

PODKARPACIE. Często zabiegani, czasem roztargnieni lub zajęci zakupami tracimy czujność. Niejednokrotnie wykorzystują to kieszonkowcy. Policjanci apelują o czujność i przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 

Wczoraj do brzozowskiej komendy zgłosiły się dwie osoby, które powiadomiły policjantów o kradzieży pieniędzy.

W pierwszym przypadku, do kradzieży doszło na dworcu autobusowym, gdy pokrzywdzona wsiadała do busa. Wtedy to dwie osoby spowodowały nagły ścisk i zamieszanie, które mogło być celowe. Dopiero później kobieta zorientowała się, że w tych okolicznościach straciła swój portfel z całą jego zawartością.

W drugim przypadku, mieszkaniec powiatu brzozowskiego, załatwiając swoje sprawy urzędowe w jednej z instytucji, zostawił przy okienku swój portfel ze znaczną ilością pieniędzy. Mężczyzna nie zorientował się i poszedł załatwiać kolejne swoje sprawy. W pewnym momencie zauważył, że nie ma portfela i wrócił w miejsce, w którym go zostawił. Odzyskał portfel, jednak pieniędzy już w nim nie było.

 

303-159877

 

Policja apeluje o czujność i ostrożność. Złodzieje mogą wykorzystać nasze zmęczenie, roztargnienie czy pośpiech. Dlatego przypominamy kilka zasad bezpieczeństwa:

• w miejscach zatłoczonych trzymaj swoją torebkę lub saszetkę z przodu, zamknięciem do siebie, • nie noś kart bankomatowych razem z numerem PIN – jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet, może poza portfelem „opróżnić” również twoje konto zanim zdążysz zareagować, • nie trzymaj portfela i dokumentów w tylnych kieszeniach spodni, zewnętrznych kieszeniach kurtek, w bocznych kieszeniach toreb, • podczas mierzenia garderoby, pakowania zakupów, płacenia w sklepie, czy załatwiania spraw urzędowych nie odstawiaj torebki na podłogę lub ladę, • zwracaj uwagę na sztuczny tłok i zamieszanie wokół ciebie w sklepie, autobusie czy w innym miejscu.

Pamiętajmy o tym, że na to, by nie stać się ofiarą kradzieży, to my mamy największy wpływ.

źródło: KPP Brzozów

18-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)
kobieta-okradziona-w-busie-gotowka-zniknela-z-portfela-pozostawionego-przy-okienku-uwaga-na-kieszonkowcow-00e8po-5408