REKLAMA

Kierowca zaczął oddychać po kilkunastu minutach resuscytacji. NOWE INFORMACJE

PODKARPACIE. Policja podaje szczegółowe informacje dotyczące wypadku, podczas którego samochód osobowy wypadł z drogi, uderzył w betonowy przepust, dachował i wpadł do rowu z wodą. Jak przekazują funkcjonariusze, 30-letni kierowca walczy w szpitalu o życie. Na miejscu zdarzenia zaczął samodzielnie oddychać po kilkunastu minutach resuscytacji.

O wypadku informowaliśmy tutaj:

WYPADEK! Samochód dachował i wpadł do wody. Kierowca mógł utonąć! (ZDJĘCIA Z DRONA)

30-letni kierowca volkswagena, został ranny w wypadku, do jakiego doszło w niedzielę wieczorem w Krawcach w powiecie tarnobrzeskim. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, służby medyczne i strażacy ochotnicy. Ustalono, że kierowca stracił panowanie nad samochodem, uderzył w betonowe bariery ochronne i dachując pojazdem wpadł do kanału. Mężczyzna w stanie poważnym przebywa w szpitalu pod opieką lekarzy.

W niedzielę po godz. 21, policjanci z Posterunku Policji w Grębowie pełniąc służbę na terenie miejscowości Krawce, zauważyli w kanale osobowego volkswagena, który był odwrócony kołami do góry.

Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności, aby ratować ludzkie życie. Jeden z policjantów słysząc, że w wodzie leży nieprzytomny mężczyzna, niezwłocznie ruszył z pomocą przypadkowemu świadkowi, który będąc pierwszy na miejscu zdarzenia, odnalazł w wodzie poszkodowanego. Funkcjonariusz pobiegł w kierunku kanału i wspólnie ze świadkiem wyciągnął mężczyznę na brzeg. W tym czasie drugi z policjantów wezwał karetkę pogotowia i przeszukiwał teren w celu ustalenia ewentualnych poszkodowanych pasażerów.

Poszkodowanym okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Grębów. Kierowca volkswagena, był nieprzytomny i wychłodzony. Funkcjonariusz sprawdził puls poszkodowanego, który w dalszym ciągu nie dawał oznak życia. Mundurowy ze świadkiem, natychmiast przystąpili do resuscytacji w celu przywrócenia czynności życiowych kierowcy. Po kilkunastu minutach pokrzywdzony zaczął samodzielnie oddychać. 30 – latek trafił do szpitala pod opiekę lekarzy. Jego stan zdrowia jest poważny.

Mundurowi wstępnie ustalili, że 30-letni mężczyzna kierujący volkswagenem jadąc od miejscowości Krawce, tuż przed kanałem melioracyjnym stracił kontrolę nad samochodem, zjechał z drogi na pobocze i po uderzeniu w betonowe bariery ochronne, dachując wpadł do kanału.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu, wykonali dokumentację fotograficzną i ustalili świadków wypadku. Trwają dalsze czynności, aby dokładnie ustalić przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

foto: OSP Grębów

źródło: KMP Tarnobrzeg


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Śmierć strażaków. Jak doszło do tragicznego wypadku? USTALENIA PROKURATURY (VIDEO, ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

   


13-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)