REKLAMA

Jest dofinansowanie. Remonty dróg w powiecie brzozowskim

Rozpoczęły się prace przy przebudowie 3,4 km dróg powiatowych: Brzezianka – Stara Wieś, Jasienica Rosielna – Orzechówka oraz Niebocko – Grabówka – Falejówka. Wartość całkowita tego zadania to niemal 3 mln zł. Warto podkreślić, iż 60% tej kwoty stanowić będzie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Tak dobry start inwestycji drogowych to efekt konsekwentnych starań przedstawicieli powiatu brzozowskiego o pozyskiwanie środków zewnętrznych.

Remont tych dróg zdecydowanie wpłynie na poprawę komfortu podróżowania oraz bezpieczeństwo pieszych i podróżnych.

Prace przebiegają zgodnie z planem. Ich zakończenie przewidziane jest na październik. Dbanie o infrastrukturę drogową zawsze było dla nas jednym z kluczowych zadań. Tym bardziej cieszy fakt, iż starania czynione o uzyskanie dofinansowania w tym zakresie, przynoszą konkretne rezultaty. Jesteśmy świadomi, że lepsza jakość lokalnych dróg nie tylko zwiększa bezpieczeństwo korzystających z nich osób, ale też wpływa na gospodarkę, podnosząc szanse na rozwój i inwestycje. Dlatego też systematyczne monitorowanie stanu nawierzchni dróg naszego powiatu to dla nas jedno z nadrzędnych zadań. Dzięki temu udaje się zachować sieć drogową we właściwym stanie – podkreśla Starosta Brzozowski Zdzisław Szmyd.

remonty_drog2020

Wykonawcą zadań jest Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Sp. z o.o. Pierwsze z nich obejmie przebudowę 1798-metrowego odcinka drogi powiatowej Brzezianka – Stara Wieś oraz 50-metrowego odcinka na trasie Jasienica Rosielna – Orzechówka (oba zlokalizowane w Orzechówce). W ramach inwestycji w miejscowości tej powstanie również 754 m nowego chodnika. Drugie, zakwalifikowane do dofinansowania zadanie dotyczy przebudowy 1,5-kilometrowego odcinka drogi powiatowej Niebocko – Grabówka – Falejówka, zlokalizowanego w Grabówce. Wybudowany zostanie również w tej miejscowości chodnik dla pieszych o długości 220 m.

remonty_drog2020a

źródło: Starostwo Powiatowe w Brzozowie

15-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)