REKLAMA

Jest decyzja o odstrzale 3 wilków. „Liczne ślady. Dwa osobniki bez strachu tuż obok ludzi” (VIDEO, ZDJĘCIA)

|

Jest decyzja o odstrzale 3 wilków. „Liczne ślady. Dwa osobniki bez strachu tuż obok ludzi” (VIDEO, ZDJĘCIA)

ZMIENNICA / BRZOZÓW / PODKARPACIE. Po dramatycznej relacji dwóch pilarzy, którzy opowiedzieli o ich bliskim spotkaniu z trzema wilkami w lesie pomiędzy Zmiennicą a Brzozowem, działania podjęła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Odbyły się oględziny miejsca zdarzenia. Stwierdzono wiele świeżych śladów wilków, widziano też dwa osobniki, które spacerowały bez strachu w odległości około 10 m od przebywających na miejscu pracowników RDOŚ. Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska podjął decyzję o odstrzale do trzech osobników niewykazujących strachu.

O zdarzeniu z poniedziałku informowaliśmy tutaj: Wilki zaatakowały drwali! Odganiali je ryczącymi piłami (VIDEO).

W oględzinach miejsca zdarzenia wzięli udział nasi pracownicy wydziału spraw terenowych w Krośnie. Na miejscu zauważyli liczne świeże ślady wilków. Widzieli też dwa osobniki, które spacerowały w bardzo bliskiej odległości, ponieważ było to 10-12 metrów. W ogóle nie wykazywały strachu. Dały się podejść na tak bliski dystans jak dla wilka. O całym tym zdarzeniu, o naszych spostrzeżeniach powiadomiliśmy Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska – mówi nam Łukasz Lis, rzecznik prasowy RDOŚ w Rzeszowie.

Znane są już pierwsze kroki, jakie w tej sprawie podejmie Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. Wydano decyzję o stopniowej eliminacji do trzech osobników. Dotyczy ona wyłącznie wilków, kóre nie będą wykazywały strachu. Odstrzelony osobnik lub osobniki zostaną poddane badaniom, w tym genetycznym.

Decyzja jest ważna do końca marca.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Relacje pilarzy zaatakowanych przez wilki (VIDEO)Do ataku wilków doszło w poniedziałek 1 marca, w odległości około kilometra od tego składu drewna pomiędzy Zmiennicą a Brzozowem

(Wejście na teren powierzchni leśnej, gdzie prowadzi się wycinkę jest zakazany)

foto nagłówek: poglądowe


05-03-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)