REKLAMA

Jechał alfą, miał 3 promile alkoholu. Grozi mu nawet 2 lata więzienia

TURZE POLE / PODKARPACIE. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie 51-letni mieszkaniec Turzego Pola. Mężczyzna mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierował alfą romeo. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę po godz. 20, brzozowscy policjanci zostali wezwani do Turzego Pola, gdzie według zgłoszenia, na teren jednej z posesji, przyjechał samochodem nietrzeźwy mężczyzna. Zgłaszająca wskazała funkcjonariuszom kierowcę alfy romeo, który przyjechał na jej posesję. Dodała, że gdy wysiadał z auta to miał duże problemy z utrzymaniem równowagi i wyczuwalny był od niego alkohol. Policjanci sprawdzili trzeźwość 51-letniego mieszkańca Turzego Pola. Badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Funkcjonariusze, w związku z uzasadnionym podejrzeniem popełniania przez niego przestępstwa, zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

303-158422

źródło: KPP Brzozów

29-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: