REKLAMA

Jaśniej na ul. Zdrojowej (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Zdecydowanej poprawie uległy warunki komunikacyjne na ul. Zdrojowej w Brzozowie. Wzdłuż jezdni zostało tam zamontowanych 19 latarni. Inwestycja kosztowała ok. 110,5 tys. zł. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie pieszych i kierowców. Ul. Zdrojowa to główny szlak komunikacyjny z Brzozowa w stronę Krosna i Barwinka. Codziennie przejeżdżają tędy setki pojazdów.

lat1

Położony wzdłuż ulicy chodnik  na co dzień służy nie tylko mieszkańcom dzielnicy Podlesie, obsłudze i pensjonariuszom Domu Społecznego dla dzieci SS. Służebniczek NMP NP oraz pracownikom i petentom miejscowej  leśniczówki. Ul. Zdrojowa jest też popularnym traktem rekreacyjnym dla spacerowiczów, grzybiarzy, biegaczy, rowerzystów i pasjonatów nordic-walkingu. Zwłaszcza w sezonie letnim (ale nie tylko), przewijają się tam dziesiątki osób.

lat2

Nowe oświetlenie uliczne poprawi znacząco ich bezpieczeństwo i komfort poruszania się. Nowe oświetlenie zbudowano na odcinku 1.130 m. Liczy ono łącznie 19 słupów oświetleniowych. Budżet gminy pokrył wydatki związane z opracowaniem dokumentacji technicznej oraz połowę robót, łącznie ok. 63 tys. zł. Pozostała kwota to wkład powiatu (ul. Zdrojowa jest drogą powiatową).

lat3

źródło: Serwis internetowy gminy Brzozów / autor: DK

16-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
jasniej-na-ul-zdrojowej-zdjecia-00e7ts