REKLAMA

Jakie funkcje i udogodnienia warto szukać w telefonie dla seniora?

Na rynku dostępne są bardzo różne modele telefonów. Technologia rozwija się coraz bardziej, ciężko nadążyć nad pogonią za nowymi funkcjami, które oferują producenci. Specyficzną grupą telefonów są produkty dla seniorów. Warto wiedzieć jakie udogodnienia i dodatkowe funkcje powinny one posiadać.

Sposób obsługi

Pierwszą kwestią, którą powinny się charakteryzować telefony dla seniora jest to w jaki sposób są one obsługiwane. Wybrać można modele posiadające klawiaturę lub dotykowy ekran. Te pierwsze powinny posiadać wystarczająco duże klawisze, aby starsza osoba nie miała problemu z obsługą. Dobrą propozycją jest model: Nokia 105.

Z kolei klasyczne smartfony, zwykle nie są z góry dostosowane do potrzeb osoby starszej, ale bardzo łatwo można je dopasować. Wybrać można przydatne funkcje, a inne zablokować, aby senior się nie pogubił. Ciekawym rozwiązaniem jest zainteresowanie aplikacji, które pozwalają uprościć menu i sprawić, że będzie ono bardziej przejrzyste i czytelne dla osoby starszej.

Wytrzymała bateria

Kolejną ważną cechą, którą powinny charakteryzować się telefony dla seniorów, jest wytrzymała bateria. Im jest ona większa tym lepiej, ponieważ rzadsza konieczność ładowania jest zwyczajnie bardziej wygodna. Niektóre modele na jednym ładowaniu potrafią wytrzymać nawet dwa tygodnie! Jest to niewyobrażalna przewaga nad klasycznymi smartfonami, które często rozładowują się po jednym dniu.

Mocna konstrukcja

Wybierając idealny telefon dla seniora, warto też zadbać o to, aby był on wystarczająco solidny. Nowoczesne modele telefonów, są często wykonane ze śliskich i delikatnych materiałów, przez co łatwo mogą się wyśliznąć z ręki czy zsunąć ze stołu. Dla osób starszych może to być spory problem. Zdecydowanie bardziej warto postawić na wzmocnione konstrukcje.

Ciekawą alternatywą są także pokrowce na telefon. Mogą one być bardzo eleganckie i atrakcyjne wizualnie, a przy tym wygodne i mogące naprawdę skutecznie ochronić telefon. Na rynku dostępne jest naprawdę wiele możliwości.

Aparat fotograficzny

Jedną z funkcji, z których seniorzy chętnie korzystają w swoim telefonie, jest aparat fotograficzny. W nowoczesnych modelach telefonów aparaty są jednak bardzo rozbudowane, posiadają wiele cech i możliwości, dzięki którym zdjęcia są bardzo wyraźne i dokładne.  Dla seniorów lepiej sprawdzi się aparat fotograficzny przyzwoitej jakości, który cechuje się prostą i intuicyjną obsługą. Przydatny będzie z pewnością klasyczny auto-focus, który sprawia, że ostrość zdjęć będzie dużo lepsza.

Ponadto warto zwrócić uwagę na aparat przedni. Z powodu pandemii koronawirusa wielu seniorów zostało zmuszonych do komunikowania się z najbliższymi poprzez różne komunikatory. Mimo, że wszelkie obostrzenia zostały już anulowane, rozmowy wideo, dla wielu pozostały cenny sposobem komunikowania się ze światem. Przedni aparat dobrej jakości, który można łatwo obsłużyć z pewnością będzie cennym i praktycznym dodatkiem.

Wybranie idealnego modelu telefonu dla seniora to bardzo trudne zadanie. Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, można wybrać smartfon, który sprosta oczekiwaniom seniorów i, z którego będą oni potrafili korzystać bez żadnych problemów. Wręczając starszej osobie nowy telefon. trzeba także pamiętać o wytłumaczeniu jej wszystkich zasad działania.

Stack of old vintage mobile phones on dark background

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

21-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: