REKLAMA

Jaki ekspres ciśnieniowy kupić?

Źródło: Przyjaciele Kawy

Źródło: Przyjaciele Kawy

Ekspres ciśnieniowy stanowi niewątpliwie jeden z najważniejszych elementów wyposażenia domu. Towarzyszy nam podczas sennych poranków, spotkań z przyjaciółmi czy nieprzespanych nocy. Wybór odpowiedniego sprzętu okazuje się jednak kwestią złożoną i trudną. Wiele osób nie wie, na jakie kwestie zwracać uwagę przy podejmowaniu decyzji.

W dzisiejszym artykule zdecydowaliśmy się więc na przedstawienie najlepszych ekspresów ciśnieniowych na przykładzie De’Longhi. Dlaczego akurat ta marka? Włoski producent ekspresów działa na rynku od ponad 120 lat! Stanowi to najlepsze świadectwo wysokiej jakości, przywiązania do detalu i włoskiej precyzji. Zapraszamy więc na wspólną podróż, dzięki której poznasz dobry ekspres ciśnieniowy.

De’Longhi Primadonna Soul ECAM 610.75.MB – najlepszy z najlepszych

Na szczycie naszej listy nie mógł się znaleźć się żaden inny ekspres ciśnieniowy. Jest on przeznaczony dla prawdziwych miłośników kawy. Co czyni go wyjątkowym? Przede wszystkim warto wspomnieć o szerokiej gamie dostępnych naparów. Primadonna Soul to ekspres ciśnieniowy automatyczny. Za dotknięciem zaledwie jednego przycisku możemy za jego pomocą zaparzyć aż 21 różnych naparów! Są to zarówno znane klasyki, jak i modne ostatnio napoje jak flat white czy nawet cold brew (dzięki nowatorskiej funkcji Brew Over Ice). Gdyby tego było mało: tego typu urządzenia zazwyczaj pozwalają na przygotowanie zaledwie jednej porcji kawy. Przy pomocy Primadonny Soul można jej zaś przygotować cały dzbanek poprzez dotknięcie tylko jednego przycisku!

Nie sposób nie wspomnieć o innowacyjnej technologii Bean Adapt. De’Longhi to specjaliści w swojej branży. Doskonale zdają sobie więc sprawę, iż poszczególne ziarna będą wymagały zróżnicowanych sposobów parzenia. Ten ekspres ciśnieniowy umożliwia dopasowanie sposobu parzenia do konkretnych typów ziaren. Urządzenie wystarczy połączyć z mobilną aplikacją De’Longhi Coffee Link, ustawić odpowiedni stopień wypalenia używanych ziaren w aplikacji, a ekspres zaparzy kawę tak, by wydobyć z niej maksimum smaku i aromatu. To nie koniec zalet, bowiem z poziomu aplikacji można sterować całym ekspresem.

Kolejne zalety: 5 profili użytkowania, innowacyjny system spieniania mleka (wraz z termicznym pojemnikiem na mleko), prosta konserwacja i nowoczesny design. To wszystko czyni ekspres ciśnieniowy De’Longhi Primadonna Soul idealnym wyborem zarówno dla osób ceniących sobie wygodę, jak i kawowych koneserów.

De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.S – wysoka jakość, niska cena

To ekspres ciśnieniowy cechujący się wyjątkowym stosunkiem jakości do ceny. Choć kosztuje niemal o połowę mniej od wspomnianego wcześniej modelu, zachowuje zdecydowaną większość jego funkcji.

Tak, jak w przypadku Primadonny Soul, ekspres ciśnieniowy Dinamica Plus może być kontrolowany za pomocą aplikacji Coffee Link, pozwalającą na tworzenie własnych napojów od podstaw. System Smart One Touch zapamiętuje zaś nasze ulubione, wybierane wcześniej przepisy, by automatycznie proponować nam je na intuicyjnym, kolorowym wyświetlaczu.

Dinamica Plus pozwala na wybór aż 10 różnych napojów kawowych, od espresso, aż po latte macchiato. System LatteCrema pozwala natomiast na otulenie powierzchni kawy pyszną, kremową mleczną pianką – stopień grubości pianki można wybrać ręcznie poprzez użycie znajdującego się na pojemniku pokrętła. Jeśli zaś przejmujesz się czasochłonnym czyszczeniem, De’Longhi rozwiązało także ten problem, wyposażając swój ekspres ciśnieniowy w automatyczny system czyszczący.

Ekspres do kawy De’Longhi Dinamica Plus stanowi idealny przykład połączenia najwyższej jakości z przystępną ceną. To idealny wybór dla początkujących osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z fascynującym światem kawy.

De’Longhi EC 685.R – klasyka jest najlepsza!

Ten ekspres ciśnieniowy z całą pewnością można określić jako jeden z najważniejszych produktów marki De’Longhi. Zdobył uznanie wśród kawoszy jako niedrogie, ale niezawodne urządzenie. Cała obsługa jest prosta, a wszystkim steruje się za pomocą trzech przycisków na obudowie urządzenia oraz dyszy parowej, pozwalającej na spienienie mleka do naparów takich jak cappuccino czy latte.

Warto wspomnieć również o mocy urządzenia, wynoszącej 15 barów, co pozwala na zaparzenie prawdziwego, włoskiego espresso, a także wydobyć z każdego z zaparzonych naparów głębię autentycznego włoskiego smaku.

Ekspres ciśnieniowy De’Longhi EC jest dostępny w różnych kolorach od czerwonego do srebrnego, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Design również przykuwa wzrok i podkreśla ogólne wrażenie profesjonalizmu, trwałości i niezawodności.

Opisany model to ekspres ciśnieniowy kolbowy (półautomatyczny). Sprawdzi się więc dla home baristów, którzy nie chcą wydawać na urządzenie wielkich pieniędzy, a chcą jednocześnie posiadać pełną kontrolę nad procesem parzenia. To klasyk nie bez powodu!

Podsumowanie

Powyższy tekst miał na celu przedstawienie kilku najpopularniejszych, a naszym zdaniem również i bardzo jakościowych, ekspresów do kawy De’Longhi. Urządzenia te nie bez powodu cieszą się ogromną popularnością wśród klientów. Ich wysoka jakość i niezawodność pozwalają firmie De’Longhi utrzymywać pozycję liderów w branży kawowej od ponad wieku. Który z wymienionych ekspresów do kawy jest najlepszy? Cóż, to zależy od twoich indywidualnych preferencji. Mamy więc nadzieję, iż ich zalety przekonają Cię do właściwego (dla ciebie) wyboru!

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

02-10-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym: