REKLAMA

Jak i gdzie założyć konto bankowe w Brzozowie

Posiadanie konta osobistego w banku jest dziś powszechnym standardem. Dowiedz się, gdzie najkorzystniej je założyć, mieszkając w Brzozowie lub okolicach. Czym się kierować i jakie formalności będą wymagane?

Konto bankowe – czy to konieczne?

Nawet jeżeli odczuwasz awersję do wszelkich nowinek ze świata technologii i finansów, trudno jest funkcjonować współcześnie bez konta bankowego. To na nie przelewa się wypłaty czy świadczenia, a posługiwanie się gotówką w sprawach urzędowych czy biznesowych jest coraz rzadszym zjawiskiem.

Konto w banku jest po prostu przydatne, ponieważ pozwala kontrolować domowy budżet i zawsze mieć dostęp do środków – na karcie płatniczej, w aplikacji mobilnej czy na koncie internetowym. Płatności BLIK czy szybkie przelewy to niejedyne funkcje standardowych kont w polskich bankach. Posiadając własny rachunek, nawet w najprostszym wariancie umowy, możesz zaciągnąć kredyt czy otworzyć lokatę oszczędnościową. Zdalnie otrzymasz też pomoc konsultanta. Internet w ogóle stwarza bardzo szerokie możliwości dotyczące finansowej strony życia, czego przykładem może być chociażby kalkulator zdolności kredytowej online, o którym przeczytasz więcej na stronie https://finanse.rankomat.pl/kalkulatory/kalkulator-zdolnosci-kredytowej.

Zakładanie konta bankowego – stacjonarnie lub online

Jak przystało na miasto powiatowe, w Brzozowie znajdują się oddziały kilku banków, w których bez problemu, praktycznie od ręki założysz konto:

  • Pekao,
  • Bank Pocztowy,
  • Bank Nowy BFG,
  • PKO BP.

Więcej oddziałów znajduje się w Sanoku czy Krośnie. Ale czy musisz tam jechać, żeby skorzystać z ofert banków działających na polskim rynku? Niekoniecznie. Współczesnym standardem jest zakładanie konta zdalnie, w aplikacji mobilnej lub przez Internet.

Procedury są bardzo uproszczone. Niektóre banki weryfikują Twoją tożsamość na podstawie zdjęcia typu selfie. Rejestracja trwa zazwyczaj około kilku, maksymalnie kilkunastu minut. Nie trzeba przygotowywać dodatkowej dokumentacji czy zaświadczeń, jak przy wnioskowaniu o kredyt. Aby założyć konto, wystarczy dowód osobisty i wypełnienie kilku kroków rejestracyjnych – podanie kluczowych danych osobistych i weryfikacja tożsamości. Zdalne zatwierdzanie umowy znacznie przyspiesza moment, w którym rozpoczniesz korzystanie z konta. Kartę płatniczą otrzymasz pocztą, ale wcześniej możesz przecież płacić smartfonem – zbliżeniowo lub blikiem.

Jak wybrać dobre konto bankowe?

Zastanów się, czego oczekujesz od konta bankowego. Rozbudowana funkcjonalność może być atutem dla osób, które ściśle kontrolują wydatki i cenią nowinki ułatwiające zarządzanie budżetem. Dla przeciętnego użytkownika dużo ważniejsza jest jednak kwestia podstawowa, czyli cena prowadzenia konta. W zależności od obowiązujących promocji banki mogą oferować darmowe konta lub za symboliczne kwoty rzędu kilku zł miesięcznie.

Sprawdź, za co musisz płacić. Czasami oferta rachunku osobistego jest bardzo atrakcyjna, ale koszty pojawiają się przy okazji użytkowania karty płatniczej. Warto wspomnieć również o kontach walutowych, bo to coraz częstszy standard w bankach na polskim rynku. Swoistą rewolucją na rynku finansowym swego czasu okazał się Revolut – co musisz wiedzieć? To aplikacja, która umożliwiła płatności walutowe i zdalną wymianę pieniędzy na korzystnych warunkach finansowych, ale działa też jako standardowe konto osobiste.

Podsumowując: wybierz tanie i praktyczne konto. Jeśli skorzystasz z Internetu, w Brzozowie nie musisz nawet odwiedzać banku!

1.brzozow24-pl

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

18-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym: