REKLAMA

JABŁONKA: Wielki ogień i wybuchy. 50 strażaków walczyło z pożarem (ZDJĘCIA, FILM)

JABŁONKA / PODKARPACIE. Wczoraj około 16 w Jabłonce wybuchł pożar. Spłonął duży budynek gospodarczy z przyległymi dobudówkami. Z daleka było słychać wybuchy. Istniało też zagrożenie, że ogień przeniesie się na dom. W akcji brało udział blisko 50 strażaków.

Jak informuje st. kpt. Bogdan Biedka, oficer prasowy brzozowskiej straży pożarnej, interweniowano podczas pożaru budynku gospodarczego o konstrukcji murowano-drewnianej.

W momencie dojazdu pierwszej jednostki ochotniczej straży pożarnej budynek gospodarczy już płonął, zaś ogień zagrażał pobliskiemu budynkowi mieszkalnemu – mówi rzecznik.

Działania strażaków-ochotników z Jabłonki oraz Dydni, którzy jako pierwsi pojawili się na miejscu, najpierw skupione były na ratowaniu domostwa.

 Należało schłodzić budynek mieszkalny, w którym z uwagi na wysoką temperaturę topieniu zaczynała ulegać elewacja, a jedna z szyb pod wpływem gorąca pękła – dodaje.

Następnie strażacy przystąpili do właściwej akcji gaśniczej. Wówczas dało się słyszeć huk w płonącej szopie. Kiedy na miejsce dotarły jednostki KP PSP Brzozów ponownie usłyszano wybuchy. Wewnątrz zauważono dwie, stojące butle. Z jednej z nich wydobywał się i palił gaz.

Ewakuowano cenniejszy sprzęt gospodarczy i rolniczy. W trakcie dogaszania pogorzeliska znaleziono trzecią, pustą butlę.
Okazało się, że dwie pierwsze zawierały acetylen i tlen, zaś ta ostatnia propan-butan. Zostały one schłodzone i umieszczone w bezpiecznym miejscu.

Akcja trwała ponad 4 godziny. Uczestniczyło w niej 8 pojazdów gaśniczych OSP, 2 wozy gaśnicze brzozowskiej straży pożarnej oraz jeden operacyjny. Ogień rozprzestrzenił się na powierzchni 170 m kw., a straty są ogromne.


film nadesłany przez Czytelnika

 

foto: nadesłane

10-02-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
jablonka-wielki-ogien-i-wybuchy-50-strazakow-walczylo-z-pozarem-zdjecia-film-00e8po