REKLAMA

IZDEBKI: Ojciec molestował córki? Akt oskarżenia ponownie w sądzie

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Do Sądu Rejonowego w Brzozowie ponownie trafił akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu Krzysztofowi S. z Izdebek, który wielokrotnie miał molestować swoje nieletnie córki.

W październiku sąd w Brzozowie uznał, że w postępowaniu przygotowawczym występowały istotne braki, stąd zwrócił akta do prokuratury.

Decyzję taką uchylił sąd II instancji i akt oskarżenia ponownie trafił do brzozowskiego sądu.

Przypomnijmy, że 38-letniemu Krzysztofowi S. ojcu dziesięciorga dzieci z Izdebek, został postawiony akt oskarżenia o doprowadzenie trzech swoich małoletnich córek, poniżej 15. roku życia, do tzw. innych czynności seksualnych. Zgodnie z aktem oskarżenia czynów tych miał się dopuścić w okresie od kwietnia do listopada 2018 r.

Jak podkreślała prokurator Agnieszka Kępka, ojciec molestował każdą z dziewczynek co najmniej kilkakrotnie. Krzysztof S. nie przyznaje się do żadnego z zarzucanych mu czynów. Grozi mu nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Co istotne, zdaniem biegłych psychiatrów oraz seksuologa, mężczyzna w chwili popełnienia tych czynów miał zdolność rozpoznania ich, jak też pokierowania swoim postępowaniem. Jego stan psychiczny pozwala na udział w procesie.

W odrębnym postępowaniu badany jest wątek dotyczący niedopełnienia obowiązków przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu, a także narażenia przez to małoletnich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i uszczerbku na zdrowiu.

Przypomnijmy, że szokująca sprawa rodziny z Izdebek poruszyła całą Polskę. Kiedy w listopadzie ubiegłego roku zniknął 12-latek, najstarszy z dziesięciorga dzieci małżeństwa S., nikt nie podejrzewał, że ucieczka ma drugie dno. Wówczas wyszły na jaw bieda i fatalne warunki w jakich wychowywało się rodzeństwo. Dochodziło tam do wielu patologicznych sytuacji, od nadużywania alkoholu, przez zastraszanie aż po molestowanie.

W akcję poszukiwawczą chłopca zaangażowane były wszelkie służby – łącznie kilkaset osób. Działania prowadzono dwa dni, a 12-latka odnaleziono nieopodal rodzinnego domu, w lesie.

05-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)