REKLAMA

Inwazja rozpoczęta. Rosyjska armia weszła na teren Ukrainy!

ŚWIAT. – Możemy potwierdzić, że siły rosyjskie weszły na terytorium samozwańczych republik na Ukrainie i tym samym naruszyły granice. Zostało naruszone prawo międzynarodowe i nie ma na to przyzwolenia – powiedział przed chwilą na antenie Radiowej Jedynki minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Oczekujemy sankcji, poważnych sankcji, a nie symbolicznych. Jeżeli sankcje będą miały symboliczny charakter, to tylko rozzuchwalą agresora. Sankcje muszą być poważne, tylko wtedy możemy zatrzymać agresję – dodał minister Mariusz Błaszczak na antenie polskiego radia.

Przypomnijmy, że wczoraj, prezydent Rosji Władimir Putin wygłosił orędzie do narodu, a chwilę później podpisał dekret o uznaniu separatystycznych „republik ludowych” w Donbasie. Jednocześnie powiedział, że Ukraina to „nieodłączna część” historii Rosji i jej przestrzeni kulturowej.

Decyzja o uznaniu samozwańczych „republik” to ostateczne odrzucenie dialogu i rażące naruszenie prawa międzynarodowego. To akt agresji przeciwko Ukrainie, który musi spotkać się z jednoznaczną odpowiedzią w postaci niezwłocznych sankcji. To jedyny język jaki może zrozumieć Putin. Wzywam do zwołania pilnego posiedzenia Rady Europejskiej w tej sprawie – to reakcja szefa polskiego rządu Mateusza Morawieckiego na wczorajsze niepokojące informacje.

Uznanie przez Rosję tzw. Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej to naruszenie suwerenności i integralności terytorialnej – powiedział późnym wieczorem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.


zdjęcie poglądowe

źródło: Red., Radiowa Jedynka – Twitter, MON – Twitter

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Rosyjska armia otacza Ukrainę. „Plan już się rozpoczął” (MAPA, ANKIETA)


grafika poglądowa

Mapa możliwego ataku Rosji na Ukrainę. Czy to przeddzień wojny? (VIDEO, ANKIETA)

PODKARPACIE: Liczba żołnierzy i sprzętu rośnie (FOTO)

Gdzie zlokalizowane zostaną obiekty dla uchodźców z Ukrainy? Urzędnicy nabierają wody w usta (ANKIETA)

22-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: