REKLAMA

INTERWENCJA: Problem odśnieżania dróg dojazdowych do posesji w Zmiennicy

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Niskie temperatury i padający śnieg często są powodem utrudnień dla kierowców i pieszych. Po raz kolejny interweniujemy. Tym razem sprawa dotyczy czterech dróg dojazdowych do posesji w miejscowości Zmiennica. Problem stanowi zalegający śnieg w okresie zimowym. Domy są oddalone od głównej drogi o kilkaset metrów. 

Nasi Czytelnicy zwrócili uwagę na trudności komunikacyjne wynikające z zaśnieżonych dróg dojazdowych do posesji  w miejscowości Zmiennica.

Aby móc dojechać do pracy trzeba samodzielnie odśnieżyć kilkaset metrów drogi – pisze nasz Czytelnik

Z tą sprawą zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Brzozowie.

Drogi gminne w miejscowości Zmiennica, z których korzystają mieszkańcy odśnieżane są na podstawie zawartej umowy pomiędzy gminą Brzozów a Wykonawcą. Wykaz tych dróg stanowi załącznik nr 1 do umowy. Drogi dojazdowe, o których mowa mogą być działkami prywatnymi i w terenie stanowią drogi dojazdowe do prywatnych posesji w miejscowości Zmiennica. Gmina nie odśnieża tych dróg,  leży to w gestii właściciela działki. Wszystkie drogi gminne, które w ewidencji geodezyjnej figurują jako ”dr” odśnieżane są przez gminę w ramach zawartych umów w miarę posiadanego sprzętu i możliwości w terenie. Wszelkie sprawy dotyczące mieszkańców miejscowości Zmiennica należy kierować do Sołtysa sołectwa – informuje Dariusz Kamiński, zastępca burmistrza Brzozowa.

snow-plowing-1963016_960_720

zdjęcie poglądowe, www.pixabay.com

red.

 

21-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: