REKLAMA

INTERWENCJA: Problem odśnieżania dróg dojazdowych do posesji w Zmiennicy

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Niskie temperatury i padający śnieg często są powodem utrudnień dla kierowców i pieszych. Po raz kolejny interweniujemy. Tym razem sprawa dotyczy czterech dróg dojazdowych do posesji w miejscowości Zmiennica. Problem stanowi zalegający śnieg w okresie zimowym. Domy są oddalone od głównej drogi o kilkaset metrów. 

Nasi Czytelnicy zwrócili uwagę na trudności komunikacyjne wynikające z zaśnieżonych dróg dojazdowych do posesji  w miejscowości Zmiennica.

Aby móc dojechać do pracy trzeba samodzielnie odśnieżyć kilkaset metrów drogi – pisze nasz Czytelnik

Z tą sprawą zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Brzozowie.

Drogi gminne w miejscowości Zmiennica, z których korzystają mieszkańcy odśnieżane są na podstawie zawartej umowy pomiędzy gminą Brzozów a Wykonawcą. Wykaz tych dróg stanowi załącznik nr 1 do umowy. Drogi dojazdowe, o których mowa mogą być działkami prywatnymi i w terenie stanowią drogi dojazdowe do prywatnych posesji w miejscowości Zmiennica. Gmina nie odśnieża tych dróg,  leży to w gestii właściciela działki. Wszystkie drogi gminne, które w ewidencji geodezyjnej figurują jako ”dr” odśnieżane są przez gminę w ramach zawartych umów w miarę posiadanego sprzętu i możliwości w terenie. Wszelkie sprawy dotyczące mieszkańców miejscowości Zmiennica należy kierować do Sołtysa sołectwa – informuje Dariusz Kamiński, zastępca burmistrza Brzozowa.

snow-plowing-1963016_960_720

zdjęcie poglądowe, www.pixabay.com

red.

 

21-12-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)