REKLAMA

“INNI, A TACY SAMI” – ABC Empatii w brzozowskim przedszkolu! (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. Wśród zadań profilaktyczno – wychowawczych realizowanych w przedszkolu, a wynikających z podstawy programowej, niezwykle ważne jest wzmacnianie poczucia wartości, indywidualności, oryginalności dziecka, a także przygotowanie go do rozumienia emocji, uczuć własnych i innych ludzi oraz tworzenia sytuacji budzących dziecięcą wrażliwość.

20220401_140150-2048x1365
Jedna z takich uroczystości odbyła się 01.04.2022 i była związana z realizowanym programem “ABC empatii – bo wszyscy jesteśmy tacy sami“, którego celem jest kształtowanie u dzieci właściwej postawy w stosunku do osób niepełnosprawnych.

2_73

Rozpoczęła ją Anna Szajnowska – Jajko, Dyrektor Przedszkola nr 1 w Brzozowie, która serdecznie przywitała aktorów, widownię oraz zaproszonych gości:

  •      Mariolę Pilszak Przewodniczącą Komisji Kultury, Oświaty, Sportu, Turystyki i Wypoczynku Rady Gminy Brzozów,
  •      Małgorzatę Trybus Inspektora Wydziału Spraw Społecznych,
  •      Martę Śmigiel Dyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Brzozowie,
  •      Barbarę Duplagę Kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Starej Wsi,
  •      Józefa Barana Dyrektora Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół w Brzozowie,
  •      Andrzeja Łacha Przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego, Budżetu i Finansów Gminy Brzozów,
  •      Marcina Wiszyńskiego Kierownika Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Brzozowie,
  •      Krzysztofa Lubeckiego Nauczyciela muzyki i rodzica .

3_62

W spektaklu “Myszka Balbinka” zaprezentowało się kółko teatralne pod opieką Joanny Pietryki i Anny Bober. Choreografia i piosenki w języku angielskim zostały przygotowane  przez Panią Dyrektor, a akompaniował Krzysztof Lubecki. Piękna scenografia, tańce, śpiew, muzyka i gra aktorska sprawiły, że występ bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami.

Całość była niezwykle efektowna, ale najważniejsze było wynikające z treści przesłanie: “Nikt nie powinien czuć się gorszy dlatego, że różni się od innych“, które zostało przekazane w sposób zrozumiały dla najmłodszej widowni.

Następnie Mariola Pilszak, Małgorzata Trybus i Andrzej Łach w imieniu własnym oraz Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego serdecznie pogratulowali małym artystom i ich opiekunom i przekazali upominki oraz słodycze.

4_38

Przedstawienie zostało przygotowane w ramach corocznych przedszkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru. Wychowując naszych najmłodszych do roli widza i aktora, poprzez zabawy parateatralne, uczymy jak posługiwać się mową, ruchem, gestem, a także odgrywać role. Spektakl “Myszka Balbinka” potwierdził, że przedszkolaki bardzo dobrze czują się na scenie i są gotowe do podejmowania kolejnych artystycznych wyzwań.

źródło: Gmina Brzozów
Tekst: Anna Lasko


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

07-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: