REKLAMA

HUMNISKA: Szachowy mistrz przedszkolaków pokonał 1,5 tysiąca równieśników (ZDJĘCIA)

HUMNISKA, KATOWICE / PODKARPACIE. 19 grudnia, przedszkolak – Paweł Sowiński brał udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w Szachach. Spośród 1500 liczby uczestników szkół i przedszkoli z całej Polski zdobył pierwsze miejsce.

Pawełek reprezentował przedszkole pod opieką swojego taty. Jest to więc kolejny wielki sukces Pawła. Mistrzostwa odbywały się w hali widowiskowo-sportowej katowickiego „Spodka”.

Rozgrywki toczyły się w dziewięciu grupach wiekowych które dodatkowo podzielone były na chłopców i dziewczęta. W rywalizacji tej wzięli również udział zawodnicy z terenu gminy Brzozów przygotowywani przez trenera Kaziemierza Kozubala. Sowiński Paweł z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Humniskach (HUMNISIE) oraz Futyma Dawid i jego siostra Klaudia Futyma z ZS w Górkach.

sx7

Po całym dniu rywalizacji przy szachowych planszach Paweł Sowiński wygrał wszystkie siedem partii co pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce w grupie przedszkolaków (łącznie w tej kategorii wystąpiło 72 zawodników), natomiast Futyma Dawid zajął miejsce 6. w tej samej kategorii. Klaudia Futyma zajęła 21. miejsce w grupie klas III, w której były 102 zawodniczki. Należy podkreślić sukcesy naszych zawodników na tle tak wielkiej liczby uczestników.

sx5

Źrodło: gmina Brzozów

28-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)