REKLAMA

HUMNISKA: Po wielu latach mieszkańcy doczekali się budowy chodnika (FOTO)

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Po wielu latach starań mieszkańców sołectwa Humniska-Skrzyżowanie, na odcinku od przystanku komunikacyjnego w kierunku Górek, zostanie wybudowany chodnik. Inwestycja jest bardzo ważna dla pieszych, którzy korzystają z wąskiego pobocza. Duże natężenie ruchu stanowi niebezpieczeństwo dla niechornionych uczestników ruchu.

W zeszłym roku na prośbę Czytelnika podjęliśmy interwencję dotyczącą budowy chodnika w Humniskach. Temat wzbudził duże zainteresowanie internautów. Jak udało się ustalić, jeszcze w sierpniu zadanie zostanie zrealizowane.

O budowę chodnika w sołectwie Humniska-Skrzyżowanie zapytaliśmy w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

– Roboty powinny ruszyć niebawem. Teren budowy został już przekazany wykonawcy, który wybuduje chodnik za blisko 126 tysięcy złotych. Około połowa wspomnianej kwoty to środki pochodzące z budżetu województwa. Pozostałe stanowi dotacja z budżetu gminy Brzozów. Prace mogą potrwać do połowy sierpnia br. – informuje Ewa Sudoł-Sikora, specjalista ds. Informacji Publicznej w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzich

 Inwestycja dotyczy drogi wojewódzkiej nr 887.

red.

 


19-07-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
humniska-czy-mieszkancy-doczekaja-sie-budowy-chodnika-foto-00e5js-944