REKLAMA

Groźne zderzenie dwóch pojazdów w Bliznem (FOTO)

BLIZNE / PODKDKARPACIE. Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło po godz. 18 w miejscowości Blizne. Na drodze wojewódzkiej nr 886, 67-letni kierujący samochodem osobowym marki Skoda najechał na tył fiata, którego kierująca zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń, a zderzenie to zakwalifikowane zostało jako kolizja.

Do zdarzenia doszło po godz. 18 w Bliznem. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Skoda, 67-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego Fiata Punto i najechał na jego tył. W chwili zdarzenia kierująca tym pojazdem 29-letnia mieszkanka Rzeszowa zatrzymała się przed oznakowanym przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Sprawcę kolizji drogowej pouczono.

Mając na uwadze powyższe zdarzenie apelujemy do kierowców o ostrożność na drodze. Zwracajmy uwagę na znaki drogowe i to co się dzieje na jezdni i w jej najbliższym otoczeniu. Aby uniknąć najechania na tył samochodu pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej odległości. Szczególnie po opadach deszczu, kiedy jezdnia jest śliska a przez to droga hamowania wydłużona. Pamiętajmy, że każdy kierowca, który dojeżdża do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Powinien zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu lub wchodzącego na przejście.

KPP Brzozów

03-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: