REKLAMA

GRANICA: Wszystkie podkarpackie przejścia graniczne są przejezdne

GRANICA / PODKARPACIE. Wszystkie przejścia graniczna na Podkarpaciu są już przejezdne. Dzisiaj o 8.30 zniesiono blokady na drogowych przejściach granicznych Korczowa-Krakowiec oraz Medyka-Szeginie. 

 

Aktualnie, wszystkie przejścia graniczne na Podkarpaciu dokonują już odpraw granicznych, jednak protest na Ukrainie nadal trwa – informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

We wtorek 27 listopada około godziny 8.30 zniesiono blokady na drogowych przejściach granicznych Korczowa-Krakowiec oraz Medyka-Szeginie, tym samym wrócił właściwy ruch na granicy.

Wcześniej, około godz. 4.00 udrożniono drogowe przejście graniczne Budomierz-Hruszew po tym jak zostało ponownie zablokowane w poniedziałek 26 listopada późnym popołudniem.

Przypomnijmy, że wczoraj Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o utworzeniu w MOP Hruszowice (autostrada A4, przed przejściem granicznym w Korczowej) Punktu Obsługi Podróżnych oczekujących w autokarach na odblokowanie przejścia granicznego. Zorganizowano również mobilną dystrybucję ciepłych napoi dla kierowców pojazdów ciężarowych oczekujących w kolejce.

Protest na przejściach granicznych z Polski na Ukrainę trwał od niedzieli. Z uwagi na blokady dróg dojazdowych po stronie ukraińskiej, czasowo wstrzymano ruch na granicy polsko-ukraińskiej. Jak poinformowała Państwowa Straż Graniczna Ukrainy, stało się tak z uwagi na protest po stronie naszych wschodnich sąsiadów. Ukraińcy, którzy posiadali auta na zagranicznych numerach rejestracyjnych, zablokowali drogi dojazdowe do przejść granicznych z Polską. Protestowali w związku z zaostrzeniem prawa o przywożeniu na Ukrainę samochodów zarejestrowanych w innych krajach.

 

red./biosg

foto: archiwum BiOSG

27-11-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
granica-wszystkie-podkarpackie-przejscia-graniczne-sa-przejezdne-00e8po-9183