REKLAMA

GRABOWNICA STARZEŃSKA: Piknik rodzinny (FOTO)

GRABOWNICA STARZEŃSKA. 12 czerwca 2022 roku w Przedszkolu Samorządowym w Grabownicy Starzeńskiej odbył się Piknik Rodzinny. Uroczystość otworzyła Z.Wojnowska – dyrektorka przedszkola. Powitała serdecznie zebranych rodziców i zaproszonych gości. W swoim przemówieniu podziękowała za współpracę nauczycielom i pracownikom obsługi oraz rodzicom, a szczególnie Radzie Rodziców, która mocno wspierała przedszkole w jego statutowych zadaniach.

aa

Podziękowania popłynęły też do Tadeusza Stępnia – prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska, który pomógł w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie pikniku.

Następnie wręczyła podziękowanie sołtysowi Dominikowi Arendarczykowi za przekazanie drzewa na wiatę integracyjną, Annie Sabat za zorganizowanie dzieciom warsztatów o ochronie przyrody, a w szczególności lasu i jego mieszkańców oraz Magdalenie Tracz za zorganizowanie warsztatów zdrowego odżywiania.

W dalszej części wystąpienia pani dyrektor wręczyła gościom statuetki Przyjaciel Przedszkola: Szymonowi Stapińskiemu – Burmistrzowi Brzozowa za przeznaczenie środków na remont tarasu przedszkolnego oraz jednej z sal zajęć, Kazimierzowi Tympalskiemu – radnemu wsi Grabownica za wsparcie, życzliwość i pomoc w sporządzeniu dokumentacji remontowej, Anecie Wielgosz – mamie naszej podopiecznej za pomoc w organizacji wszelkich imprez przedszkolnych iŁukaszowi Strusiowi za pomoc w wycince drzew obok przedszkola – działalność charytatywna, oraz Genowefie Kozłowskiej – babci naszej uczennicy, która poprowadziła dla dzieci warsztaty krawieckie.

Pani dyrektor podsumowała też krótko dwa ważne międzynarodowe programy w których uczestniczyło przedszkole: Asy Internetu oraz Solidarność. Podaj dalej! Fundacji Szkoła z klasą. Pierwszy program miał na celu zwiększenie kompetencji cyfrowych nauczycieli i wdrożenie dzieci do dbałości o cyfrowe bezpieczeństwo.

Drugi program miał na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby drugiego człowieka, poszanowanie jego praw. Zwracał uwagę też na takie problemy jak ochrona przyrody, czy zmiany klimatyczne. I tutaj nasze przedszkole podjęło się zorganizowania akcji społecznej Przedszkolaki dla planety, która otrzymała dofinansowanie od Fundacji Szkoła z klasą w wysokości 2000 zł.

Po wystąpieniu pani dyrektor, dzieci w części artystycznej wyśpiewały, wyrecytowały i wytańczyły swoją miłość do rodziców. Wręczyły też im z okazji ich święta upominki. Dzieci z grupy pani Agnieszki Burnat – 4 latki. zatańczyły taniec ludowy w strojach rzeszowskich.

Fotografią zajął się pan Marcin Michańczyk.

źródło: Gmina Brzozów

12-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: