REKLAMA

GRABOWNICA. Autobus rozbity w rowie. Jedna osoba nadal w szpitalu (NOWE ZDJĘCIA)

GRABOWNICA STARZEŃSKA / PODKARPACIE. W ubiegły piątek w Grabownicy Starzeńskiej doszło do wypadku autobusu przewożącego 47 osób, które jechały w Bieszczady. 7 z nich trafiło do szpitali w Brzozowie, Sanoku i Krośnie. Niektórzy doznali złamań. Większość szybko wypisano. Jedna osoba nadal przebywa w brzozowskiej lecznicy. Policja już wcześniej informowała, że przyczyną wypadku mogła być awaria. Wiemy, że powołany zostanie w tym zakresie biegły, który stwierdzi czy i co ewentualnie zawiodło.

O wypadku informowaliśmy tutaj:

Wypadek masowy w Grabownicy! 47 osób w rozbitym autobusie (NOWE ZDJĘCIA)

Dzisiaj, w Komendzie Powiatowej Policji w Brzozowie dowiedzieliśmy się, że ze szpitali zwolnionych zostało sześć z siedmiu osób, które trafiły do lecznic tuż po wypadku. Cześć z nich doznała złamań. Jedna osoba nadal przebywa na obserwacji pod opieką brzozowskich lekarzy.

Jeśli chodzi o przyczyny wypadku, na ten moment podtrzymywana jest wersja przedstawiona przez policję w sobotę.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że autobus wycieczkowy jadący z wielkopolskiego Gostynia, w trakcie jazdy najprawdopodobniej uległ awarii, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu, wjechał do przydrożnego rowu, a następnie uderzył w słup energetyczny – czytaliśmy w komunikacie KPP Brzozów.

Wiadomo, że w sprawie wypowie się biegły, który oceni czy do awarii rzeczywiście doszło oraz który z układów mógł ewentualnie przyczynić się do wypadku. Wczoraj przeprowadzono szczegółowe oględziny autobusu.

Do sprawy wrócimy. Tymczasem publikujemy nowe zdjęcia z miejsca zdarzenia.

foto: materiały nadesłane


Przypomnijmy, że do groźnego wypadku autobusu doszło w piątek około godz. 16.30. Policjanci odebrali wtedy zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem autokaru wycieczkowego, do jakiego doszło w miejscowości Grabownica Starzeńska, na drodze wojewódzkiej nr 835.

Autobusem podróżowało 45 pasażerów oraz dwóch kierowców. W chwili zdarzenia pojazd prowadził 64-latek. Funkcjonariusze ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi.

W tym wypadku rannych zostało 7 osób – cztery kobiety w wieku od 35 do 60 lat, dwoje nastolatków w wieku 13 i 16 lat oraz 50-letni kierowca. Poszkodowani trafili na badania do szpitali w Brzozowie, Krośnie i Sanoku. Po udzielonej im pomocy, sześć osób opuściło szpital, na obserwacji pozostała jedna osoba.

Osoby, które nie odniosły obrażeń, zostały przewiezione do budynku OSP w Grabownicy Starzeńskiej, a następnie do Leska.

Na miejscu pracowali policjanci, grupa dochodzeniowo-śledcza prowadziła oględziny i zabezpieczyła ślady. Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli na dokładne wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego wypadku.

źródło: Red., KPP Brzozów

foto galeria nagłówek: nadesłane

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Policja o wypadku masowym w Grabownicy. Jest wstępna przyczyna! (NOWE INFORMACJE)

foto: KPP Brzozów

GRABOWNICA. Wypadek autobusu. 7 osób rannych. Fala pomocy dla podróżujących! (ZDJĘCIA)

foto: OSP KSRG Grabownica Starzeńska – Fb

Wypadek masowy w Grabownicy! 47 osób w rozbitym autobusie (NOWE ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

18-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: