REKLAMA

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze (ZDJĘCIA)

GMINA DOMARADZ. W niedzielne popołudnie 10 lipca br.  na stadionie w Golcowej odbyły się  Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu naszej gminy.

115 - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia

W zawodach udział wzięło 5 jednostek strażaków czynnych: OSP Barycz, OSP Domaradz, OSP Domaradz Góra, OSP Domaradz Poręby, OSP Golcowa oraz Kobieca Drużyna Pożarnicza z Domaradza.

Zmierzyły się ze sobą również młodzieżowe drużyny pożarnicze  dziewcząt z  Domaradza Góry  i Golcowej oraz młodzieżowe drużyny  pożarnicze chłopców z OSP Baryczy i Domaradza Góry.

W kategorii strażaków czynnych najlepsi okazali się strażacy z OSP Domaradza Góry.  W zmaganiach drużyn młodzieżowych w kategorii dziewcząt I miejsce zajęła drużyna  z Golcowej  natomiast w MDP chłopców wygrali zawodnicy z Baryczy.  

Końcowe klasyfikacje:

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze kat. dziewcząt

  1. MDP Golcowa
  2. MDP Domaradz Góra

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze kat. chłopców

  1. MDP Barycz
  2. MDP Domaradz Góra

OSP grupa A

  1. Domaradz Góra
  2. Domaradz
  3. Barycz
  4. Domaradz Poręby
  5. Golcowa

Kobiece Drużyny Pożarnicze  grupa C

  1. Domaradz

Zawody są ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej strażaków. Są one również znakomitą popularyzacją strażackiego ruchu, jego działalności i zaangażowania w poszczególnych miejscowościach.

Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo – Pożarniczych ufundowanych przez Wójta Gminy Pana Jana Kędrę.

Poseł na Sejm RP Pan Adam Śnieżek wręczył nagrody pieniężne dla zwycięskich drużyn w poszczególnych kategoriach.

Najmłodsza uczestniczka zawodów MDP Domaradz Góra otrzymała nagrodę specjalną – pluszowego psa strażaka.

Wielkie zaangażowanie, przygotowanie oraz wyszkolenie dla naszych strażaków wyrazili w swych wystąpieniach  Poseł na Sejm RP Pan Adam Śnieżek, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Brzozowie dh Mariusz Bińczak oraz Wójt Gminy Domaradz Pan Jan Kędra, który podziękował                        drużynom i ich opiekunom za przygotowanie i udział w zawodach. .

Prezes ZOG ZOSP RP w Domaradzu dh Andrzej Wolanin podziękował wszystkim drużynom za udział w zawodach a także Posłowi na Sejm RP i Wójtowi Gminy i za ufundowanie nagród.

Autor: Aleksander Kudła
źródło: Gmina Domaradz

20-07-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: