REKLAMA

GMINA NOZDRZEC: Sadzili drzewa miododajne

Gmina Nozdrzec kolejny raz przystąpiła do programu ogłoszonego przez Samorząd Województwa Podkarpackiego dotyczącego sadzenia drzew miododajnych. W tym roku otrzymaliśmy 50 drzew miododajnych (30 szt. lipy, 10 szt. akacji i 10 szt. klonu).

10 sztuk drzewek zostało posadzonych przez Druhów Strażaków z Hłudna obok ich  Domu Strażaka, a pozostałe przez pracowników urzędu na działce w Hłudnie koło przekaźnika (w sąsiedztwie stu drzew posadzonych miododajnych na uczczenie 100-lecia niepodległości).

Działania te podejmujemy, aby ratować zarówno pszczoły jak i rośliny. Aby przetrwać, rośliny potrzebują zapylenia, które jest konieczne do wytworzenia nasion i owoców. Pszczoły wykonują tę cenną pracę odwiedzając kwiaty w poszukiwaniu pożywienia (nektaru i pyłku). Z nasion i owoców czerpią korzyści, oprócz ludzi, też liczne gatunki zwierząt – między innymi ptaki i ssaki. Dlatego pszczoły mają tak ogromne znaczenie dla zachowania różnorodności biologicznej.

drzewa-miododajne-2-2019-810x514

Informacja Urzędu Marszałkowskiego dotycząca sadzenia drzew miododajnych – pobierz pdf.

źródło: Gmina Nozdrzec

19-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)