REKLAMA

Gmina Haczów tworzy bazę osób chcących pomóc uchodźcom

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. – W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, a w szczególności dla obywateli Ukrainy, bardzo cieszy aktywność naszych mieszkańców w organizacji pomocy dla uchodźców. Ważne jednak, by pomoc tę dobrze przygotować korzystając z informacji instytucji zarówno publicznych, jak i organizacji społecznych organizujących pomoc i znających aktualne potrzeby w tym zakresie – informują władze Gminy Haczów.
 
303-236517
Zwracamy się zatem do Państwa z prośbą, aby rozejrzeć się w swoich miejscowościach, czy u Mieszkańców naszej Gminy przebywają Uchodźcy z Ukrainy i jakiej pomocy potrzebują – żywność, odzież, środki czystości czy pomoc w załatwieniu spraw formalnych, zwłaszcza osoby, które nie przeszły przez punkty recepcyjne – apelują władze gminy.

W takim przypadku jeżeli zaistnieje taka potrzeba, to Urząd Gminy Haczów oferuje pomoc w rejestracji lub zorganizowanie transportu do punktów recepcyjnych lub placówek Straży Granicznych.
 

Prosimy o przekazywanie informacji o przebywających w Państwa domach obywateli Ukrainy bezpośrednio do Urzędu Gminy lub do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – informuje urząd.

Informacje te umożliwią monitorowanie sytuacji na terenie gminy oraz ułatwią przekazanie ewentualnej pomocy osobom, które jej potrzebują. Jednocześnie urząd informuje, że osoby przyjmujące pod swój dach Uchodźców z Ukrainy muszą mieć świadomość, że przyjmują ludzi na swoją pełną odpowiedzialność i swój koszt.
 

Gmina Haczów tworzy także bazę osób, które wyrażają chęć udzielenia pomocy i przyjęcia pod swój dach będących w potrzebie uchodźców. W tym celu prosimy o przekazywanie adresu, numeru kontaktowego oraz liczby osób, które możecie Państwo przyjąć. Informacje te prosimy zgłaszać telefonicznie lub drogą elektroniczną do Urzędu Gminy lub do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 15:30.
 
źródło: red., Gmina Haczów

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Haczowie Ewa Wais, Wójt Gminy Haczów Stanisław Jakiel

foto: KPP Jarosław


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dwie dziewczynki w szpitalu na obserwacji (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE : Uchodźcy obywatele krajów trzecich wywożeni poza Przemyśl

SANOK. Hotelarze przyjmują uchodźców. Relacje Ukraińców łamią serce! (VIDEO)Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

04-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: