REKLAMA

GMINA HACZÓW: Spotkanie z pisarzem Jackiem Łapińskim

Dnia 23 listopada br. Gminna Biblioteka Publiczna w Haczowie zorganizowała spotkania autorskie z udziałem Pana Jacka Łapińskiego, który z wykształcenia jest dr prawa, a na co dzień pracuje, jako nauczyciel akademicki. Pan Jacek opowiadał, że lubi podróże, uprawia sport, prowadzi małe, ale własne przedsiębiorstwo i oczywiście pisze książki.

Sporo tego, jak na jedną osobą, ale jak sam twierdzi pomimo tak licznych obowiązków, nie czuje, że ciężko pracuje, ponieważ robi to, co lubi i chętnie rozwija swoje życiowe pasje.

Pochodzi z pięknego Podlasia i niestraszne mu było podróżowanie, dlatego, że chciał spotkać się i porozmawiać się z młodzieżą klas VII i VIII na terenie naszej gminy. Spotkania odbyły się w bibliotece w Haczowie, Jabłonicy Polskiej, Jasionowie, (Dom Ludowy), Trześniowie (Szkoła) i Wzdowie w bibliotece.

Miały charakter warsztatowy, a ich podstawowym celem było zmotywowanie uczniów do czytania książek, rozwijania pasji i zainteresowań w myśl zasady, którą autor starał się konkretnie sprecyzować w swojej książce pt. „Dlaczego warto czytać ?!

Pasja zamiast nałogów- chyba że nałóg namiętnego czytania”. Pisarz z właściwym sobie poczuciem humoru, zdrowym dystansem, a jednocześnie z dużym szacunkiem do słuchaczy starał się przekazać, jak najwięcej przykładów na potwierdzenie słów, że warto czytać książki, czerpiąc radość, nie tracąc przy tym nic ze swej indywidualności i wolnego czasu.

Dziękujemy dyrektorom SP i nauczycielom za umożliwienie spotkań, a uczniom za aktywne uczestnictwo i swobodne wypowiedzi. Spotkania przebiegały w miłej i przyjaznej atmosferze, co daje dużą satysfakcję i motywację do dalszej współpracy.

Autor wspominanej publikacji napisał jeszcze dwie książki: „Jak być lepszym” i „Z uśmiechem Ci do twarzy”. Wszystkie tytuły posiadamy w bibliotekach, a więc zapraszamy do odwiedzania i wypożyczania tych ciekawych poradników.

Dyrektor GBP w Haczowie Grażyna Serafin

Źródło : Gmina Haczów
wraz z pracownikami


01-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: