REKLAMA

GMINA DYDNIA: Złote i diamentowe gody (ZDJĘCIA)

GMINA DYDNIA. W niedzielę 18 września 2022r. pary małżeńskie z terenu Gminy Dydnia obchodziły Jubileusz 50 – lecia oraz 60 – lecia Pożycia Małżeńskiego. Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostało odznaczonych łącznie 17 par, z których 9 wzięło udział w obchodach. Na uroczystość zaproszeni zostali również małżonkowie, którzy w bieżącym roku obchodzą 60. rocznicę ślubu (6 par).

IMG_5924

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Jabłonce pod przewodnictwem ks. proboszcza Bogusława Zajdla, w trakcie której Jubilaci odnowili złożoną przed 50. i 60. latami przysięgę małżeńską. Po Mszy Św. odbyło się okolicznościowe spotkanie w sali domu ludowego w Jabłonce. „Złoci Jubilaci” zostali odznaczeni przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które wraz z dyplomami gratulacyjnymi i okolicznościowymi upominkami wręczyła Wójt Gminy Alicja Pocałuń, wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Szulem oraz Kierownikiem USC Małgorzatą Pomykałą.

Nie zabrakło również życzeń, tradycyjnej lampki szampana oraz wspólnego odśpiewania „Sto lat”.  Przy akompaniamencie weselnej muzyki Jubilaci wspólnie  z rodzinami wesoło bawili się przez niedzielne popołudnie.

Medale Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie od Prezydenta RP Andrzeja Dudy  otrzymały następujące pary małżonków: Zofia i  Stanisław Bluj, Alicja i Tadeusz Bury, Mieczysława i Tadeusz Czebieniak, Maria i Henryk Dąbrowieccy, Mieczysława i Ryszard Dmitrzak, Irena i Wacław Gratkowscy, Krystyna i Marian Kmiotek, Anna i Sylwester Kocan, Krystyna i Jan Kopczyk, Helena i Stanisław Kraczkowscy, Mieczysława i Antoni Krzych, Łucja i Edward Krzysik, Alina i Ludwik Kułak, Krystyna i Kazimierz  Pierożak, Bogumiła i Henryk Ślepeccy, Bogumiła i Jan Wójtowicz, Zofia i Adam Wydrzyńscy.

Diamentowe Gody obchodzili Państwo: Maria i Władysław Szelest oraz Zofia i Sylwester Wojtowicz.

źródło: Gmina Dydnia


27-09-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: