REKLAMA

GMINA DYDNIA: Lepsze drogi dojazdowe dla rolników. 100 tys. złotych z województwa

DYDNIA / PODKARPACIE. Gmina Dydnia obsypana dofinansowaniami do inwestycji. Na kilkanaście złożonych wniosków, pierwsze już zostały rozpatrzone pozytywnie. Kolejną, z kilku inwestycji realizowanych na terenie gminy, będzie remont dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Niebocku oraz w Dydni.

To był tłusty piątek – tak podsumowuje wydarzenia z minionego tygodnia wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, w ramach których ogłoszone zostały rozstrzygnięcia kilkunastu projektów. Dzięki temu gmina Dydnia jest bogatsza o ponad 100 tys. zł.

O budowie oświetlenia w parku w Dydni pisaliśmy: TUTAJ. To najmniejsze z trzech dofinansowań, które spłynęły do gminy. Kolejną inwestycją realizowaną na terenie dydyńskich miejscowości będzie modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Dydni i Niebocku.

W Niebocku zostanie wyremontowany odcinek o długości 400 m i szerokości 2,5 m na działce nr 341, natomiast w Dydni odcinek o długości 470 m i szerokości 2,5 m na działce nr 9. Prace będą polegały na wykonaniu podbudowy kamiennej i ułożeniu nawierzchni z płyt drogowych typu JOMB. Dodatkowo przy remontowanych drogach zostaną wyprofilowane skarpy oraz wykonane odwodnienia – czytamy w komunikacie wydanym przez władze gminy.

 – Stawiam na rozwój rolnictwa, a przy dzisiejszym postępie technologicznym kluczowe są drogi, aby rolnik miał dostęp każdym sprzętem rolniczym. Liczę, że dzięki takim inwestycjom nasi mieszkańcy będą coraz chętniej uprawiać ziemię. Cieszę się z przychylności Zarządu Województwa i z tak ogromnego wsparcia finansowego. Prawie 100 tys. to bardzo duży zastrzyk finansowy – dodaje Alicja Pocałuń.

20-05-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym: