REKLAMA

GMINA DYDNIA: Budżet na 2021 rok uchwalony

DYDNIA / PODKARPACIE. 28 stycznia 2021 roku odbyła się sesja Rady Gminy Dydnia, podczas której uchwalony został plan budżetu gminy na 2021 rok. Jest on jak dotąd najwyższy w historii gminy, wynosi bowiem 48 227 821 zł. Oznacza to, że przekroczy ubiegłoroczny budżet o ponad 4,3 miliona złotych, a budżet z 2016 roku (sprzed 5 lat) o ponad 17,6 miliona złotych.

DSC_1662

Największą część wydatków (łącznie 38%) stanowią działy Opieka Społeczna i Rodzina oraz oświata (28% ogółu wydatków).

Na inwestycje (wydatki majątkowe) zaplanowano przeznaczyć 19% ogółu wydatków. W ramach tegorocznych wydatków inwestycyjnych zaplanowano m.in. utworzenie centrum opiekuńczo-mieszkalnego w Krzemiennej, budowę hali sportowo-widowiskowej w Niebocku, utworzenie targowiska gminnego w Dydni, kontynuację przebudowy Domu Ludowego w Końskiem oraz Izby Regionalnej w Krzywem, kontynuację budowy kanalizacji w Grabówce oraz modernizację oczyszczalni ścieków w Jabłonce. Kontynuowane będę prace przy projektach sieci kanalizacji w Obarzymie i Niewistce, rozbudowy oczyszczalni ścieków w Obarzymie oraz sieci  wodno-kanalizacyjnej w Temeszowie. Ponadto w budżecie zaplanowano budowę chodników w Krzemiennej, Dydni, Niebocku, Krzywem, budowę mostów w Witryłowie, Krzemiennej, Końskiem, remonty i przebudowy dróg w Krzywem, Dydni, Krzemiennej, Wydrnej, Witryłowie, Obarzymie, budowę oświetlenia w Niewistce i Krzemiennej, stworzenie miejsc rekreacji w Temeszowie, Krzywem, Niebocku, Dydni, rewitalizację parków w Niebocku, Dydni Temeszowie. Dokończona zostanie budowa remizy OSP w Obarzymie, rozpoczęta budowa remizy OSP w Temeszowie oraz zlecone zostanie projekt na budowę remizy OSP w Niewistce. 

Plan Budżetu Gminy Dydnia na 2021 rok zakłada:
• 48 227 821 zł – wydatki ogółem
• 511 532 zł – rozchody
• 42 004 965 zł – dochody ogółem   
• 6 734 388 zł – przychody

Budżet 2021

DSC_1665_1

źródło: Gmina Dydnia

01-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)