REKLAMA

GMINA BRZOZÓW: Szkoły coraz piękniejsze

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Uczniowie klas I–III wrócili w połowie stycznia br. do szkoły, po miesiącu nauki zdalnej i kilku tygodniach wypoczynku.

foto005_1

Pomieszczenie do zabaw w szkole, we wnątrz basen z kulkami, zabawki, mata do chodzenia.

Podczas ich nieobecności w placówkach przeprowadzone zostały prace remontowe i modernizacyjne. Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński mając na uwadze przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz dbając o jakość i poziom nauczania, chciał, aby uczniowie wrócili do „bezpiecznych” szkół. Dlatego oszczędności uzyskane podczas przerw w nauce przeznaczył na dodatkowe remonty w szkołach.

Odremontowane schody w szkole, zamontowana nowa barierka ze stali nierdzewnej.

Dzieci w szkole podczas przerwy rozmawiające ze sobą.

Grupa dzieci w maseczkach na korytarzu w szkole. Ściany na korytarzu są koloru zielonego, korytarz wyłożony płytkami brązowymi.

Lepsze warunki w szkołach

Dzięki temu udało się przeprowadzić gruntowany remont dolnego korytarza przy sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1 w Humniskach. W kilku klasopracowniach położono nowe panele podłogowe i zamontowano lampy oświetleniowe. Podobne prace prowadzone były też w „dwójce” w Humniskach. Oprócz ułożenia płytek posadzkowych na górnym korytarzu, zamontowano tam nową balustradę schodową ze stali nierdzewnej. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 2 w Przysietnicy prowadzone były intensywne prace remontowe związane z odnowieniem elewacji (zniszczonej po gradobiciu) oraz placu przy szkole, zalanego w czasie powodzi. Na terenie placówki zmodernizowano również sieć internetową i wyremontowano samozamykacze przy drzwiach wahadłowych do szatni i na korytarz. Ponadto szkoła wzbogaciła się o nową kserokopiarkę. W Szkole Podstawowej nr 1 w Brzozowie wymieniono kocioł CO, a w Szkole Podstawowej w Górkach grzejniki w dwóch klasopracowniach oraz zamontowano nowe lampy oświetleniowe na korytarzu i w jednej klasopracowni. Nowy wygląd zyskał również plac parkingowy przy Przedszkolu Samorządowym nr 2 w Brzozowie. Dzięki utwardzeniu nawierzchni placu rodzice przywożący dzieci mogą wygodnie zaparkować samochody.

Grupa kilkudziesięciu dzieci siedzących przy stolikach podczas lekcji.

Odświeżone ściany na kolor zielony w klasie w szkole. Wewnątrz znajdują się stoliki i krzesła.

Odmalowana na żółto elewacja budynku szkoły. Zdjęcie robione w zimowej odsłonie.

Miły powrót do szkół

Dodatkowo w placówkach oświatowych w naszej gminie prowadzony był szereg drobniejszych prac takich, jak m.in. malowanie sal lekcyjnych, naprawy sprzętów i montaż lamp oświetleniowych. W Szkole Podstawowej w Starej Wsi odmalowane zostały cztery klasopracownie, gabinet higieny szkolnej i sanitariaty. Przeprowadzono też renowację drzwi w sanitariatach chłopców. Z kolei w Szkole Podstawowej w Zmiennicy położono nowe panele podłogowe w czterech klasopracowniach oraz wymieniono lampy oświetleniowe.

Koszt remontów we wszystkich placówkach oświatowych wyniósł prawie 140 tys. zł. Zaznaczyć należy, że to niejedyne środki, które przeznaczono na modernizację w tym roku szkolnym 2020/2021. W okresie wakacyjnym przeprowadzono szereg prac remontowych, na które brzozowski samorząd gminny przeznaczył ponad 200 tys. zł.

źródło: Serwis internetowy Gminy Brzozów
fot. M. Rałowski

15-02-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)