REKLAMA

BRZOZÓW: Nie daj się pandemii

BRZOZÓW. Burmistrz Brzozowa zaprasza Osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności do udziału w darmowym projekcie pt. „Nie daj się Pandemii” realizowanym przez Gminę Brzozów w ramach Modułu IV programu PFRON „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”.

nie-daj-sie-pandemii-1448x2048
Jeżeli jesteś dorosłym mieszkańcem Gminy Brzozów i posiadasz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności i odpowiesz TAK na jedno z poniższych pytań to z pewnością to zaproszenie jest dla Ciebie:

 1. Masz trudność w odnalezieniu się w związku z sytuacją wywołaną COVID 19?
 2. Towarzyszy Ci poczucie zagrożenia/bezradności/lęku/samotności/odosobnienia pogłębione lub wywołane sytuacją epidemiologiczną wokół Ciebie czy na świecie?
 3. Tęsknisz za powrotem do „normalności” towarzyszącej Tobie i ludzkości przed ogłoszeniem pandemii

Jeżeli utożsamiasz się w jakimś stopniu z powyższymi kwestiami i spełniasz wskazane na wstępie kryteria, zgłoś swój udział do projektu „Nie daj się Pandemii” realizowanego przez Gminę Brzozów w ramach Modułu IV programu PFRON „Pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu lub sytuacji kryzysowych wywołanych chorobami zakaźnymi”. Zapewniamy wiele atrakcji, ciepłą i rodzinną atmosferę, uważność na zgłaszane przez Ciebie potrzeby i problemy. Jeśli tylko będziesz chciał poznasz inne osoby, które być może mają, podobnie jak Ty trudności, ale znajdują skuteczne rozwiązania różnych kwestii życiowych.

Już w najbliższym czasie możesz wziąć udział w cyklu spotkań , których celem jest pomóc oderwać myślenie od sytuacji kryzysowych, pokazanie sposobów jakimi możesz pomóc sobie sam w pokonywaniu codziennych trudów.

W naszej propozycji są:

 1. Spotkanie ze specjalistami otwierające projekt a w jego trakcie posłuchasz informacji na temat „Życie w lęku, a nasze zdrowie fizyczne- jak pomóc sobie samemu” a także wystąpienia pt. „Siła jest we mnie” w wykonaniu osoby, która mimo swoich ograniczeń wiekowych i zdrowotnych radzi sobie w codziennym funkcjonowaniu. Ponadto przystępując do projektu możesz skorzystać w ciągu trzech tygodni z indywidualnej konsultacji psychologicznej, jeśli uznasz, że jest to potrzebne. Spotkaniu towarzyszyć będą akcenty – artystyczny i kulinarny, które uprzyjemnią pobyt.
 2. Spotkanie integracyjno-wigilijne „Nie czuj się samotny” podczas którego odbędzie się prezentacja z odbytych spotkań, wystawa prac wykonanych podczas warsztatów ozdób bożonarodzeniowych, życzenia świąteczne, symboliczna wigilia i koncert kolęd.
 3. Trzy rodzaje warsztatów, każdy odbędzie się dwukrotnie, zapis możliwy tylko na jeden:
 • Warsztat uczący wykonywania ozdób i prezentów bożonarodzeniowych,
 • warsztat z fizjoterapeutą pt. „Codzienna aktywność dla każdego” – pokaz, wskazówki i porady jak utrzymać lub poprawić własną sprawność,
 • warsztat „Boks bez barier” – spotkanie z wielokrotnym mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Świata w kickboxingu, połączone z pokazem walk zawodników z niepełnosprawnościami.

Udział bezpłatny, zgłoszenia należy dokonać na formularzu zgłoszeniowym i przekazać do Urzędu Miejskiego Wydziału Spraw Społecznych, ul.Armii Krajowej 1 w Brzozowie do środy tj. 24 listopada b.r.

Jeśli z powodu trudnej sytuacji nie masz możliwości podać formularza, można dzwonić pod nr 13 434 10 89, postaramy się pomóc.
Śpiesz się, pierwsze spotkania już w 28 listopada b.r.

Karta zgłoszeniowa Nie daj się pandemii

 

Serwis informacyjny Gminy Brzozów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

KONFEDERACJA: Brońmy polskich granic!

tvPolska

19-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

 • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
 • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
 • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)