REKLAMA

Funkcjonariusze spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami gminy! (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci spotkali się z dziećmi z Jasienicy Rosielnej, aby w dniu rozpoczynających się ferii zimowych przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Podczas spotkania mundurowi promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Funkcjonariusze życzyli dzieciom udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych ferii.

FRONT_6
Korzystając z zaproszenia do zimowej świetlicy środowiskowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jasienicy Rosielnej – „Wybieram marzenia, a nie uzależnienia”, policjanci spotkali się wczoraj z dziećmi rozpoczynającymi ferie. Mundurowi przypomnieli najmłodszym mieszkańcom gminy o zasadach bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze promowali spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu, jednak uczulili dzieci na niebezpieczne sytuacje i zachowania, których nieświadomie mogę się dopuścić. Poinformowali o tym, jak ważne jest umiejętne posługiwanie się numerami alarmowymi. Przypomnieli w jakich sytuacjach należy z nich korzystać i jak właściwie poinformować służby ratownicze o zaistniałym zagrożeniu.

303-235869

Policjanci udzielali wskazówek, jak zachować się w sytuacji, gdy zaatakuje nas pies lub zaczepi obca osoba. Przypominali zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i zachęcali do noszenia elementów odblaskowych.

Na zakończenie każdego spotkania wszyscy otrzymali kamizelkę i opaskę odblaskową oraz ulotkę policyjnej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, która informuje o tym jak bezpiecznie korzystać z uroków zimy na stoku narciarskim.

Wszystkim dzieciom z powiatu brzozowskiego życzymy udanych i bezpiecznych ferii!

303-235873

303-235871

303-235870

źródło: KPP Brzozów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Gmina Dydnia otrzymała dofinansowanie na rozwój cyfrowy!

16-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: