REKLAMA

Fotopułapka zarejestrowała nielegalne zabawy crossowców (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu strażnicy leśni Nadleśnictwa Brzozów ujawnili na terenie swego działania nielegalne przejazdy crossowców. Zdarzenie to zarejestrowała fotopułapka, która już kilkakrotnie ułatwiła ujawnienie sprawców wykroczeń z art. 161 kodeksu wykroczeń na terenie tego nadleśnictwa.

Sprawcami nielegalnych przejazdów okazali się młodzi mieszkańcy podbrzozowskiej wsi.

Wprawdzie ich pojazdy nie posiadały numerów rejestracyjnych, co jest nagminne, ale zostali oni na podstawie fotografii rozpoznani przez mieszkańców wsi – wyjaśnia Wojciech Zajdel, specjalista ds. obronności i ochrony mienia RDLP w Krośnie. – Oczywiście wszyscy trzej zostali ukarani mandatami karnymi.

2

W ubiegłym roku na terenie RDLP w Krośnie zanotowano aż 1228 przypadków wjazdu do lasu pojazdami silnikowymi w miejsca niedozwolone. Sprawcami około 30% z nich byli kierowcy quadów, crossów i samochodów terenowych, a w okresie zimowym skuterów śnieżnych. Kuriozalny przypadek miał miejsce w sierpniu ubiegłego roku na terenie Nadleśnictwa Lutowiska, gdzie Straż Leśna złapała w jednym miejscu 12 kierowców quadów, którzy ugrzęźli na terenie leśnym. Wszyscy zostali ukarani.

1
3

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
źródło: RDLP w Krośnie

21-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: