Sign in to follow this  
Followers 0
Guest brzozowiak

Nagroda 20 tyś zł dla byłego asystenta burmistrza

8 posts in this topic

Czy ktoś wie za co były asystent burmistrza Pan Piotr P a obecnie na kierowniczym stanowisku kierwonika SP ZOZ dostał nagrodę w wysokości ok 20 tyś zł.  Opinia pracowników o nim jest tragiczna nic nie robi nie rozwiązuje żadnych problemów żadko pokazuje się w zakładzie i tak można wymieniać i wymieniać za co taka kasa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szkoda że rada która przydzielała nagrodę nie zasiegneła opinii pracowników jak zwykle pracownik to dla nich tylko wyrobnik!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś Dyrektor Szpitala otrzymał nagrodę 40 tysięcy. Nagrodę otrzymał za zarządzanie Szpitalem i osiągnięte wyniki finansowe.

Teraz Zarządzający Lecznictwem Otwartym otrzymał nagrodę 20 tysięcy. Jeśli tak jest to oznacza, że dobrze zarządza i ma wyniki finansowe. Dostał połowę tego, co kiedyś Dyrektor. Widocznie placówka mniejsza i wyniki o połowę mniejsze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Szpital jest tak zadłużony że nie powinno być żadnych tego typu nagród.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedyś czytałem na tym forum, że Panu Piotrowi znajdą ciepła posadkę.......... no cóż nie wierzyłem, a teraz nie wierzę, że Pan były skarbnik nie pozostanie bez koleżeńskiej opieki. Ludzie idą wybory zastanówcie się kogo wybrać. Przed wyborami będzie festyn, obiecanki i doraźne remonty, a potem znów marazm, krzywe chodniki,  dziury w asfalcie lub jego brak, syfska woda, pustynia na rynku,  nagrody i stanowiska dla znajomych, chwaleniem się spadkiem bezrobocia bo większość młodych wyjechało ale się nie wymeldowało. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Właśnie, właśnie. Skąd Pan Burmistrz ma dane o mieszkańcach? Z Wydziału Spraw Obywatelskich, z Ewidencji Ludności. Teraz pytanie: ilu młodych mieszkańców wyjechało na studia? Ilu pozostało w mieście studiów: Rzeszów, Lublin, Kraków, Warszawa, Opole, Wrocław? Wymieniam te miasta, ponieważ mam znajomych, których dzieci tam studiują lub studiowały. Większość z nich tam mieszka, ale znów: większość z nich wynajmuje mieszkania, nie będąc w nich zameldowanymi! Czyli są mieszkańcami Brzozowa, a tak naprawdę nie są! Mój "dzieciak" zdąża ku trzydziestce, mieszka w jednym z wymienionych miast, mieszka w wynajętym mieszkaniu, zbiera na swoje mieszkanie i wcale nie myśli do Brzozowa wracać. Bo do czego? Do jakiej pracy? Czy nawet przyjmując się do pracy w Urzędzie (jakimś trafem, by nie powiedzieć cudem), a ma kwalifikacje, skończył dwa kierunki, czyli podwójny magister, więc przyjmując się do Urzędu i tutaj pracując, będzie czekał na awans, czyli aż osoba funkcyjna odejdzie ... tzn. na emeryturę? Czyli ile, 20-25 lat? 

Wracając do tego co powiedział Pan Burmistrz: Panie Burmistrzu, to że Brzozów się nie wyludnia, to tylko statystyka i ktoś wprowadza Pana w błąd. Brzozów nie wyludnia się. Brzozów już się wyludnił, a będzie się wyludniał jeszcze bardziej. Kto z młodych "skosztował" innego życia, przekonał się że do pracy nie potrzeba znajomości tyko umiejętności i dyplomu, ten już tutaj nie wróci. Jaką będzie miał propozycję pracy? Gdzie? Prywatnie za minimalną, w którymś z Urzędów? Szpital to największy pracodawca w mieście, ale finansowo pod kreską.

Panie Burmistrzu, proszę więcej nie opowiadać że Brzozów tętni życiem, nie tętni. Gdyby Pan chciał mieć poparcie społeczeństwa, powinien Pan zrobić przegląd stanowisk w Urzędzie i jednostkach podległych. Pan tego nie zrobi, ponieważ stanowiska tak są ze sobą powiązane, że nie ma kogo zwolnić. Smutna to prawda, ale tak jest. 

Zobaczymy co pokaże czas. Oby było lepiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko sprowadza sie do jednego. Totalnego braku perspektyw, w Brzozowie dla ludzi młodych i wykształconych. Kto ma olej w głowie i zobaczył trochę świata ten już nie wróci do Brzozowa. Bo niby po co? Szukać pracy po znajomości i to za parę groszy gdzie nawet w Rzeszowie możesz znaleźć bez znajomości i za lepsze pieniądze. Pozostają tylko  osoby starsze, znajomki w gminie i drobni przedsiębiorcy. I tak z roku na rok coraz mniej, ludzi młodych, coraz więcej stanowisk w gminie po znajomości i totalny zastój.  Spożyjmy teraz z innej perspektywy. Dlaczego gmina nie stara się o fundusze UE? wiele miast żyje  z turystyki, sportu itp wiec dlaczego Brzozów nie star się o uruchomienie zdroju, rozpowszechnienie turystyki itp? 

Może dlatego jest jak jest bo władza tak chce zero promocji, zero zabiegów o kasę i zero problemów. A znajomi i rodzina i tak znajdzie pracę w gminie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0