REKLAMA

ELŻBIETA ŁUKACIJEWSKA: W dzisiejszym głosowaniu populizm niestety wygrał ze zdrowym rozsądkiem

Podczas głosowania Parlamentu Europejskiego w Strasburgu (14 bm.) posłowie podważyli mandat do negocjacji instytucjonalnych w sprawie trzech raportów wchodzących w skład tzw. Pakietu Mobilności, tj.: sprawozdań dotyczących czasu pracy i odpoczynku kierowców, zasad delegowania w transporcie oraz przeprowadzania operacji kabotażowych.

Wspomniane dossier, dzięki pracy poseł Łukacijewskiej, przegłosowane zostały z sukcesem w Komisji Transportu i Turystyki w PE 4 czerwca 2018 r. i w ocenie wielu, w kontekście przyszłości funkcjonowania firm transportowych w Polsce i w Europie, były korzystne i wyważone.

el2

– Wynik głosowania na sesji plenarnej jest pokłosiem podziału miedzy Europą Wschodnia i Zachodnia, co zaognia konflikt niektórych rządów z Komisją Europejska. Dodatkowa okolicznością zaostrzająca była zorganizowana masowa akcja związków zawodowych, w tym także polskiej Solidarności. Zabrakło tez jakichkolwiek działań ze strony polskiego rządu i większej aktywności europosłów innych grup politycznych. Warto dodać, że niektórzy europosłowie PiS i SLD poparli wniosek socjalistów o podważenie mandatów. W Komisji Transportu, której jestem członkiem, wypracowałam rozsądne i wyważone kompromisy, popierane przez europejskich przedsiębiorców. Szkoda, że znów do głosu doszedł populizm. Sprawozdanie będzie teraz głosowane na następnej sesji i znów czeka nas ciężka praca nad poprawkami do wszystkich trzech dossier oraz praca organiczna wśród innych posłów – powiedziała tuż po głosowaniu Elżbieta Łukacijewska, sprawozdawca cień z ramienia Grupy EPL w raporcie regulującym zasady kabotażu.

W następstwie dzisiejszego głosowania do w/w raportów możliwe będzie ponowne składanie poprawek i zostaną one poddane pod głosowanie na najbliższej, lipcowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego, która odbędzie się w dniach 2-5 lipca 2018.

materiały nadesłane

15-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
elzbieta-lukacijewska-w-dzisiejszym-glosowaniu-populizm-niestety-wygral-ze-zdrowym-rozsadkiem-2268