REKLAMA

Ekologia od najmłodszych lat w gminie Dydnia (ZDJĘCIA)

14 marca br. w sali narad Urzędu Gminy w Dydni odbyło się spotkanie wójt gminy Dydnia Alicji Pocałuń oraz dyrektor Zespołu Obsługi Szkół w Dydni Jolanty Biedy z dyrektorami placówek oświatowych funkcjonujących na terenie gminy.

Miało ono na celu omówienie spraw związanych z organizacją roku szkolnego 2023/2024, a miłym jego akcentem było wręczenie przez wójt upominków w postaci gier planszowych, które za pośrednictwem dyrekcji zostaną przekazane uczniom szkół podstawowych i przedszkoli. W ten sposób samorząd gminy docenia zaangażowanie najmłodszych mieszkańców w działania proekologiczne. Wybiegają one szeroko poza zakres podstawy programowej.

Podczas zajęć dzieci poznają zasady segregacji odpadów i często tą wiedzą dzielą się z domownikami. Mają większą świadomość zagrożeń, jakie wynikają z nieodpowiedniej dbałości o planetę, również w lokalnym wymiarze. Od najmłodszych lat wyrabiają zdrowe nawyki, służące ochronie środowiska, oszczędzaniu energii i odpowiedzialności za przyszłość planety. Uczniowie także chętnie włączają się w akcje ekologiczne, jak: sprzątanie świata w Dniu Ziemi, wiosenne porządki czy okolicznościowe zbiórki elektrośmieci, makulatury lub korków, wspierają tym samym akcje charytatywne.

Po co segregować śmieci?
Bo planeta na której żyjemy – jest tego warta…

 

źródło: Gmina Dydnia

 


14-03-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: