REKLAMA

Efektowny spektakl Szkolnego Teatru Lalki i Aktora w Turzym Polu (FILM, ZDJĘCIA)

|

Efektowny spektakl Szkolnego Teatru Lalki i Aktora w Turzym Polu (FILM, ZDJĘCIA)

TURZE POLE / PODKARPACIE. Spektakl Pewna wiadomość w wykonaniu grupy starszej Szkolnego Teatru Lalki i Aktora rozpoczął  Niedzielę z Teatrem w Turzym Polu. 29 kwietnia sala miejscowego Domu Strażaka wypełniła się po brzegi.

Organizatorami wydarzenia byli burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, dyrektor Szkoły Podstawowej Zuzanna Konieczna oraz Szkolny Teatr Lalki i Aktora w Turzym Polu (STLiA), działający od 23 lat i od początku prowadzony przez Państwa Renatę i Waldemara Kośmidrów.

Swoją premierę w niedzielę miała grupa młodsza STLiA w składzie: Milena Mendyka, Julia Kogut, Natalia Wojtoń,  Kaja Sieńczak,  Paulina Pelc, Oliwia Kozłowska, Marcin Wrona i Krzysztof Lutecki.  Wystąpili oni w przedstawieniu pod tytułem Wawiłki rozbawiając tym samym publiczność do łez. Dla większości z nich był to debiut na scenie przed tak dużą publicznością, ale jakże udany. Mali aktorzy spisali się na medal. Po prezentacjach wprowadzających mieszkańców w świat teatru, gości w imieniu burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki powitała dyrektor szkoły w Turzym Polu Zuzanna Konieczna. Po niej na scenie, swoje talenty wokalne zaprezentowały uczennice. W piosence Groszki i róże wystąpiła Weronika Żak, Ukradła Cyganka kurę zaśpiewała Martyna Wrona, z kolei Oliwia Mendyka wykonała utwór Cyrk z Danii.  Przy akompaniamencie Waldemara Kośmidra, absolwentka szkoły w Turzym Polu Natalia Pawlikowska zaś zaprezentowała się w piosence Krzyżówka. Po przepięknych utworach na scenie w monologu Aktorka dramatyczna wystąpiła Małgorzata Fiedeń. Cała publiczność była pod wrażeniem jej prezentacji scenicznej i zdolności teatralnych, czego wyraz dała gromkimi brawami oraz uśmiechami na twarzach.

Miłym akcentem niedzielnego spotkania była prezentacja filmu przedstawiającego spektakl Nocny marek w wykonaniu STLiA. Sztuka została zaprezentowana przez aktorów z Turzego Pola na Ogólnopolskim Forum Teatrów Szkolnych w Poznaniu w 2008 r.  i otrzymała za nią główną nagrodę. Ostatnim spektaklem wieczoru była sztuka w wykonaniu starszej grupy pt. O żeglarzach Dżamblach. Przedstawienie zagrane zostało przez kobiecy skład: Marię Władykę, Gabrielę Mendykę, Izabelę Wojtowicz, Wiktorię Żak, Aleksandrę Borek, Weronikę Żak, Karolinę Sieńczak, Oliwię Mendykę, Urszulę Wojtowicz, Martynę Wronę i Emilię Pawlikowską.  Całości dopełniły barwne stroje.

Na zakończenie dyrektor Zuzanna Konieczna w imieniu burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki – organizatora przedsięwzięcia wręczyła zarówno opiekunem teatru Państwu Renacie i Waldemarowi Kośmidrom jak i wszystkim wykonawcom upominki. Głos zabrali także b. dyrektor szkoły w Turzym Polu Bożena Anyszewska oraz radny RM Zbigniew Cyganik.

Z całą pewnością wspaniałe występy młodych aktorów, talent i świetne kreacje aktorskie na długo zostaną w pamięci mieszkańców Turzego Pola. Oby więcej takich widowisk nie tylko w tej miejscowości, ale pozostałych gminy Brzozów.

źródło: serwis internetowy gminy Brzozów / autor: np. Youtube.com / UM Brzozów

07-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: