REKLAMA

Efektowny spektakl Szkolnego Teatru Lalki i Aktora w Turzym Polu (FILM, ZDJĘCIA)

|

Efektowny spektakl Szkolnego Teatru Lalki i Aktora w Turzym Polu (FILM, ZDJĘCIA)

TURZE POLE / PODKARPACIE. Spektakl Pewna wiadomość w wykonaniu grupy starszej Szkolnego Teatru Lalki i Aktora rozpoczął  Niedzielę z Teatrem w Turzym Polu. 29 kwietnia sala miejscowego Domu Strażaka wypełniła się po brzegi.

Organizatorami wydarzenia byli burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, dyrektor Szkoły Podstawowej Zuzanna Konieczna oraz Szkolny Teatr Lalki i Aktora w Turzym Polu (STLiA), działający od 23 lat i od początku prowadzony przez Państwa Renatę i Waldemara Kośmidrów.

Swoją premierę w niedzielę miała grupa młodsza STLiA w składzie: Milena Mendyka, Julia Kogut, Natalia Wojtoń,  Kaja Sieńczak,  Paulina Pelc, Oliwia Kozłowska, Marcin Wrona i Krzysztof Lutecki.  Wystąpili oni w przedstawieniu pod tytułem Wawiłki rozbawiając tym samym publiczność do łez. Dla większości z nich był to debiut na scenie przed tak dużą publicznością, ale jakże udany. Mali aktorzy spisali się na medal. Po prezentacjach wprowadzających mieszkańców w świat teatru, gości w imieniu burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki powitała dyrektor szkoły w Turzym Polu Zuzanna Konieczna. Po niej na scenie, swoje talenty wokalne zaprezentowały uczennice. W piosence Groszki i róże wystąpiła Weronika Żak, Ukradła Cyganka kurę zaśpiewała Martyna Wrona, z kolei Oliwia Mendyka wykonała utwór Cyrk z Danii.  Przy akompaniamencie Waldemara Kośmidra, absolwentka szkoły w Turzym Polu Natalia Pawlikowska zaś zaprezentowała się w piosence Krzyżówka. Po przepięknych utworach na scenie w monologu Aktorka dramatyczna wystąpiła Małgorzata Fiedeń. Cała publiczność była pod wrażeniem jej prezentacji scenicznej i zdolności teatralnych, czego wyraz dała gromkimi brawami oraz uśmiechami na twarzach.

Miłym akcentem niedzielnego spotkania była prezentacja filmu przedstawiającego spektakl Nocny marek w wykonaniu STLiA. Sztuka została zaprezentowana przez aktorów z Turzego Pola na Ogólnopolskim Forum Teatrów Szkolnych w Poznaniu w 2008 r.  i otrzymała za nią główną nagrodę. Ostatnim spektaklem wieczoru była sztuka w wykonaniu starszej grupy pt. O żeglarzach Dżamblach. Przedstawienie zagrane zostało przez kobiecy skład: Marię Władykę, Gabrielę Mendykę, Izabelę Wojtowicz, Wiktorię Żak, Aleksandrę Borek, Weronikę Żak, Karolinę Sieńczak, Oliwię Mendykę, Urszulę Wojtowicz, Martynę Wronę i Emilię Pawlikowską.  Całości dopełniły barwne stroje.

Na zakończenie dyrektor Zuzanna Konieczna w imieniu burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki – organizatora przedsięwzięcia wręczyła zarówno opiekunem teatru Państwu Renacie i Waldemarowi Kośmidrom jak i wszystkim wykonawcom upominki. Głos zabrali także b. dyrektor szkoły w Turzym Polu Bożena Anyszewska oraz radny RM Zbigniew Cyganik.

Z całą pewnością wspaniałe występy młodych aktorów, talent i świetne kreacje aktorskie na długo zostaną w pamięci mieszkańców Turzego Pola. Oby więcej takich widowisk nie tylko w tej miejscowości, ale pozostałych gminy Brzozów.

źródło: serwis internetowy gminy Brzozów / autor: np. Youtube.com / UM Brzozów

07-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
efektowny-spektakl-szkolnego-teatru-lalki-i-aktora-w-turzym-polu-film-zdjecia-00e7ts