REKLAMA

Dzisiaj ponad 2 tysiące zakażeń! Czy czeka nas ponowny lockdown?

PODKARPACIE / POLSKA. Minionej doby odnotowano ponad 2 tys. zakażeń COVID-19. Poinformował o tym Waldemar Kraska – wiceminister zdrowia, w pierwszym programie Polskiego Radia. To wzrost o 70% względem statystyki zarejestrowanej tydzień temu!

Dzisiejsze dane to już bardzo szybko migająca czerwona lampka – powiedział dzisiaj rano na antenie pierwszego programu Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

O 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2085 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarły 33 osoby z COVID-19. W perspektywie ubiegłego wtorku, to wzrost o 70%!

Do głównych objawów COVID-19 należą duszności, temperatura powyżej 37 stopni C oraz objawy przypominające przeziębienie. Lekarze mówią również o kaszlu, bólach mięśni oraz o utracie węchu lub smaku.

Co zrobić w sytuacji, gdy mamy takie objawy? W pierwszej kolejności należy zadzwonić do lekarza pierwszego kontaktu lub do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Tam można uzyskać dalsze informacje o postępowaniu w przypadku ryzyka zachorowania.

Wczoraj MZ poinformowało o 1325 przypadkach zakażeń. Na Podkarpaciu zachorowało 68 osób. W powiecie sanockim 1. Na naszym terenie wykonano 122 testy na obecność koronawirusa. Aktualnie, 49 osób objętych jest kwarantanną.


zdjęcie poglądowe

źródło: Red., Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, pierwszy program Polskiego Radia

06-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: