REKLAMA

Dzisiaj ponad 2 tysiące zakażeń! Czy czeka nas ponowny lockdown?

PODKARPACIE / POLSKA. Minionej doby odnotowano ponad 2 tys. zakażeń COVID-19. Poinformował o tym Waldemar Kraska – wiceminister zdrowia, w pierwszym programie Polskiego Radia. To wzrost o 70% względem statystyki zarejestrowanej tydzień temu!

Dzisiejsze dane to już bardzo szybko migająca czerwona lampka – powiedział dzisiaj rano na antenie pierwszego programu Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

O 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 2085 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarły 33 osoby z COVID-19. W perspektywie ubiegłego wtorku, to wzrost o 70%!

Do głównych objawów COVID-19 należą duszności, temperatura powyżej 37 stopni C oraz objawy przypominające przeziębienie. Lekarze mówią również o kaszlu, bólach mięśni oraz o utracie węchu lub smaku.

Co zrobić w sytuacji, gdy mamy takie objawy? W pierwszej kolejności należy zadzwonić do lekarza pierwszego kontaktu lub do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej. Tam można uzyskać dalsze informacje o postępowaniu w przypadku ryzyka zachorowania.

Wczoraj MZ poinformowało o 1325 przypadkach zakażeń. Na Podkarpaciu zachorowało 68 osób. W powiecie sanockim 1. Na naszym terenie wykonano 122 testy na obecność koronawirusa. Aktualnie, 49 osób objętych jest kwarantanną.


zdjęcie poglądowe

źródło: Red., Serwis Rzeczypospolitej Polskiej, pierwszy program Polskiego Radia

06-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)