REKLAMA

Dzikie zwierzęta coraz częściej wtargają na drogę. Należy zachować szczególną ostrożność

PODKARPACIE. Policja apeluje o wzmożoną czujność i ostrzega przed wtargnięciem na drogę zwierzyny leśnej. Najwięcej dzikich zwierząt ginie na drogach jesienią, w tym okresie zwierzęta migrują na znaczne odległości. Warto zatem pamiętać o zachowaniu ostrożności i nie bagatelizowaniu znaków ostrzegawczych, które uprzedzają o miejscach na drodze, gdzie występuje, bądź może występować niebezpieczeństwo.

ZWIERZ

W niedzielę, lubaczowscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, którego przyczyną było wtargnięcie na drogę jelenia.  Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że przed godz. 16, kierujący dacią, jadąc droga wojewódzką 867 w kierunku miejscowości Podemszczyzna, zauważył jak nagle wprost  na jego samochód wtargnął jeleń. 63-letni mieszkaniec gminy Horyniec-Zdrój nie miał szansy zahamować i z trudem udało mu się utrzymać panowanie nad pojazdem. Na szczęście, kierowca i jego pasażerka nie odnieśli obrażeń. Kierowca był trzeźwy.

Policja  apeluje do wszystkich użytkowników dróg o wzmożoną czujność i rozwagę, zwłaszcza w rejonach dróg biegnących przez odcinki leśne. Kolizja z dzikiem, jeleniem czy sarną może zakończyć się tragicznie. Kierowca musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia, szczególnie nocą, kiedy wabione blaskiem świmtpateł zwierzęta wychodzą z przydrożnych lasów czy rowów. Kierujący powinien przede wszystkim zachować odpowiednią prędkość.

 

źródło: KPP Lubaczów

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 TYTKO: Czy Polska gospodarka zbankrutuje? Drogi PRĄD i ENERGIA to wina RZĄDU PiS

tvPolska.pl

03-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: