REKLAMA

Dzikie zwierzęta coraz częściej wtargają na drogę. Należy zachować szczególną ostrożność

PODKARPACIE. Policja apeluje o wzmożoną czujność i ostrzega przed wtargnięciem na drogę zwierzyny leśnej. Najwięcej dzikich zwierząt ginie na drogach jesienią, w tym okresie zwierzęta migrują na znaczne odległości. Warto zatem pamiętać o zachowaniu ostrożności i nie bagatelizowaniu znaków ostrzegawczych, które uprzedzają o miejscach na drodze, gdzie występuje, bądź może występować niebezpieczeństwo.

ZWIERZ

W niedzielę, lubaczowscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, którego przyczyną było wtargnięcie na drogę jelenia.  Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że przed godz. 16, kierujący dacią, jadąc droga wojewódzką 867 w kierunku miejscowości Podemszczyzna, zauważył jak nagle wprost  na jego samochód wtargnął jeleń. 63-letni mieszkaniec gminy Horyniec-Zdrój nie miał szansy zahamować i z trudem udało mu się utrzymać panowanie nad pojazdem. Na szczęście, kierowca i jego pasażerka nie odnieśli obrażeń. Kierowca był trzeźwy.

Policja  apeluje do wszystkich użytkowników dróg o wzmożoną czujność i rozwagę, zwłaszcza w rejonach dróg biegnących przez odcinki leśne. Kolizja z dzikiem, jeleniem czy sarną może zakończyć się tragicznie. Kierowca musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia, szczególnie nocą, kiedy wabione blaskiem świmtpateł zwierzęta wychodzą z przydrożnych lasów czy rowów. Kierujący powinien przede wszystkim zachować odpowiednią prędkość.

 

źródło: KPP Lubaczów

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 TYTKO: Czy Polska gospodarka zbankrutuje? Drogi PRĄD i ENERGIA to wina RZĄDU PiS

tvPolska.pl

03-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)