REKLAMA

Dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych. Weszła wprost pod samochód

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Armii Krajowej w Brzozowie. Wczoraj na przejściu dla pieszych została potrącona tam 13-letnia dziewczynka. Piesza trafiła do szpitala. Na szczęście obrażenia 13-latki okazały się niegroźne.

Wczoraj około godz. 13, policjanci ruchu drogowego zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego na ul. Armii Krajowej w Brzozowie, gdzie doszło do potrącenia dziecka na przejściu dla pieszych. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dziewczynka, wspólnie z dwiema koleżankami, wracając ze szkoły, weszła na przejście wprost pod nadjeżdżający samochód. Kierujący skodą, 67-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, nie zdążył na to zareagować i potrącił 13-latkę. Dziewczynka zostało przewiezione do szpitala. Na szczęście obrażenia 13-latki nie były groźne.

Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia sprawdzili trzeźwość kierowcy. Mężczyzna był trzeźwy. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, ustalili świadków, a policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną. Prowadzone w tej sprawie czynności pozwolą na wyjaśnienie przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza teraz w okresie zbliżających się wakacji. Do kierowców o to, by w rejonie przejść dla pieszych zwalniali. Do rodziców o to, by uczulali swoje pociechy na zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie przechodzenia przez jezdnię.

 

 

KPP Brzozów

foto: poglądowe

07-06-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)