REKLAMA

Dziewczęta z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie triumfowały w piłce ręcznej! (FOTO)

POWIAT BRZOZOWSKI. Po 6-letniej przerwie drużyna dziewcząt z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie ponownie zwyciężyła w Rejonowej Licealiadzie w piłce ręcznej i tym samym z jednym zaliczonym zwycięstwem zameldowała się w półfinale wojewódzkim.

IMG_20211214_122126151_-_na_stronę

Tegoroczne zawody, których gospodarzem było brzozowskie liceum odbyły się 14 grudnia, a oprócz naszego reprezentanta wzięły w nich udział drużyny Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych oraz I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku – najlepsze szkoły z powiatów bieszczadzkiego i sanockiego.

Turniej rozpoczął się od meczu drużyn przyjezdnych, w którym zdecydowanie lepsze okazały się zawodniczki z Sanoka. Od pierwszego gwizdka było widać ich zdecydowaną przewagę w umiejętnościach. Sanoczanki grały przede wszystkim szybciej i składniej i raz po raz dziurawiły bramkę rywalek. Ostatecznie wygrały 23 – 3, co całkowicie odzwierciedla przebieg wydarzeń na boisku.

W drugim meczu z licealistkami z Ustrzyk zmierzyła się nasza drużyna. Gospodynie już na początku potyczki postawiły rywalkom niezwykle trudne warunki. Grały bardzo mocno w obronie i wyprowadzały szybkie kontrataki kończące się często bramkami. Drużyna z Ustrzyk mimo ambitnych prób nie była w stanie nawiązać walki i koniec końców spotkanie zakończyło się zwycięstwem miejscowych 36 – 4.

O tym kto wygra zawody zadecydować miał więc ostatni pojedynek dnia pomiędzy Brzozowem a Sanokiem. Sam mecz był niezwykle wyrównany, ale też i bardzo nerwowy. Świadczą o tym liczne niewykorzystywane rzuty karne czy stuprocentowe okazje. Więcej opanowania i zimnej zachowywały jednak gospodynie, które w miarę upływu czasu zaczęły osiągać lekką przewagę.

Z początku było to 1 – 2 bramki przewagi, natomiast w drugiej połowie równica zaczęła wynosić już 3 – 4. Mocno szarpana końcówka nie miała już znaczącego wpływu na końcowy wynik i mecz, ku niesamowitej euforii brzozowianek zakończył się ich zwycięstwem 11 – 7. Ogromna radość towarzyszyła zarówno zawodniczkom, jak i trenerce Magdalenie Kaczkowskiej.

Po zakończonych rozgrywkach wszystkie drużyny odebrały pamiątkowe dyplomy, a tryumfatorki dodatkowo otrzymały puchar. Już w styczniu będą mogły one skonfrontować swoje umiejętności w półfinale wojewódzkim, w którym oprócz pokonanych licealistek z Sanoka wystąpią dwie najlepsze ekipy z zawodów rejonowych w Krośnie.

Zwycięska drużyna I LO w Brzozowie wystąpiła w składzie: Emilia Chudzikiewicz, Wiktoria Długosz, Weronika Florek, Małgorzata Hałasik, Julita Król, Oliwia Kuliga, Alicja Neupauer, Jagoda Półchłopek, Maria Rymarowicz, Natalia Sobota i Zuzanna Stachowicz.

źródło: Starostwo Powiatowe w Brzozowie


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prof. dr hab. Paweł Soroka odpowiada na pytanie Mirandy Piłaszewicz: Czy moje pokolenie spędzi życie w zimnie, ciemnościach i bez dostępu do internetu?

tvPolska

21-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)