REKLAMA

Dzieci z Sambora rozpoczęły letni wypoczynek

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Od spotkania z włodarzami, gminy Brzozów – Burmistrzem Szymonem Stapińskim oraz powiatu brzozowskiego – Starostą Zdzisławem Szmydem współorganizatorami tegorocznego wypoczynku dzieci z Sambora na Ukrainie miasta partnerskiego gminy Brzozów rozpoczęły się dziewięciodniowe wakacje piętnastoosobowej grupy dzieci, które spędzą w południowo- wschodniej Polsce.

Podczas spotkania opiekunowie oraz dzieci otrzymały z rąk Starosty Brzozowskiego oraz Burmistrza Brzozowa drobne upominki oraz darmowe karnety zarówno na Kompleks Sportowo Rekreacyjny na ul. Słonecznej, jak również na Krytą Pływalnię „Posejdon”, które będą obowiązywały przez cały okres pobytu naszych wschodnich sąsiadów.

W ramach rozbudowanego harmonogramu wypoczynku dzieci zaplanowano m.in.: warsztaty teatralne, taneczne i plastyczne w Brzozowskim Domu Kultury, zwiedzanie obiektów sakralno – kulturalnych gminy Brzozów (Brzozowskiej Bazyliki Mniejszej, Muzeum Regionalnego wraz z Muzeum Pożarnictwa im. Stanisława Dydka w Starej Wsi) i Państwowej Straży Pożarnej. Podczas przygotowanego spotkania z zawodnikami Łuczniczego Klubu Sportowego „Sagit” Humniska, które zakończy wspólne ognisko dzieci będą miały ponadto możliwość spróbowania swoich sił w strzeleniu z łuku – jakże popularnej dyscypliny sportu w gminie Brzozów.

W części tzw. wyjazdowej wypoczynku zaplanowano zwiedzanie Fabryki Czekolady w Korczynie wraz z degustacją produktów, Rezerwatu Przyrody Prządki oraz w drodze powrotnej zabytkowego kościoła w Haczowie – perełki architektury sakralnej wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W ramach organizacji wypoczynku nie można było pominąć również spaceru po zaporze solińskiej wraz z rejsem statkiem po jeziorze, odwiedzenia Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, wyjścia szlakiem turystycznym na wieżę widokową na górze Cergowej wraz z odwiedzeniem pustelni św. Jana z Dukli, wizyty w miejscowości uzdrowiskowej Iwonicz Zdrój oraz na koniec zwiedzania Portu Lotniczego „Rzeszów – Jasionka” można powiedzieć od kuchni.

Koordynatorami wypoczynku są pracownicy wydziałów: Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego oraz Edukacji, Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miejskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć, która będzie uzupełniana na bieżąco o zdjęcia z poszczególnych wydarzeń.

RavF

Fot: Dominik Rzepka – wizyta w Urzędzie Miejskim; Rafał Frydrych, Dominik Rzepka – warsztaty plastyczne BDK

Źródło: Gmina Brzozów

 


05-07-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: