REKLAMA

Dzieci w makro świecie. Studenci PWSZ opowiadali o owadach (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. To, co małe, nieznane, często bywa przez nas pomijane i niezauważalne. Świat owadów – zwierząt które stanowią 80% gatunków świata tego królestwa, jest bardzo interesujący i kryjący w sobie wiele tajemnic. W Polsce mamy ponad 30 tys. owadów i entomolodzy twierdzą, że ta liczba na pewno się powiększy. Owady opanowały wszystkie środowiska – na ziemi, w ziemi, w wodzie i oczywiście w „przestworzach” powietrznych. O najciekawszych, najładniejszych, pożytecznych, ale także szkodliwych owadach studenci PWSZ w Sanoku opowiadali przedszkolakom.

FOTOsynteza dostała zaproszenie od Samorządowego Przedszkola Publicznego nr 1 w Sanoku – Filia Dąbrówka. Z ogromną przyjemnością odpowiedzieli na propozycje. Temat zaproponowany – owady. Nie lada wyzwanie. Z pomocą przyszedł Alfred Król, który udostępnił zbiory uczelnianej pracowni z licznymi okazami. Ponadto Nadleśnictwo Baligród, z którym od dawna koło współpracuje, przekazało materiały edukacyjne, zaś dobre słowo Ewy Sceliny – tajniki, jak przekazywać najowocniej wiedzę – dodało pewności siebie.

Dzieci poznały cykl rozwoju motyla, życie podziemne turkucia podjadka, szkody, jakie wyrządzają korniki, ale i dobrodziejstwa pszczół i mrówek. Żuk leśny a dokładniej jego odnóża oglądane pod binokularem wywołały poruszenie. Przedszkolaki obiecały szukać chrabąszcza majowego podczas spacerów. Za najpiękniejsze owady (piękność to kwestia gustu) uznały pazia królowej i nadobnicę alpejską. Wspólne kolorowanie owadów, konkurs wiedzy z medalami zakończyły zajęcia.

Edukacja przyrodnicza jest bardzo ważna. Kształtuje młodego człowieka, otwierając nowe, nieznane drzwi. Wpływa na kształtowanie charakteru i uwrażliwia na kruchość świata który nas otacza. FOTOsynteza wie o tym bardzo dobrze i stara się przekazywać wiedzę najlepiej jak tylko potrafi.

Zajęcia przeprowadzili Michał Pancerz i Amelia Piegdoń.

materiały nadesłane

10-05-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
dzieci-w-makro-swiecie-studenci-pwsz-opowiadali-o-owadach-zdjecia