REKLAMA

DYDNIA: Wypadek z udziałem pijanego motocyklisty (ZDJĘCIA)

DYDNIA / PODKARPACIE. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w sobotę w miejscowości Dydnia. W wyniku zderzenia motocyklisty z kierującym volkswagenem, kierujący jednośladem doznał obrażeń i został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Do wypadku doszło w sobotę, około godz. 14.30 na drodze gminnej w miejscowości Dydnia, przysiółek Wola Dydeńska. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-latek kierujący motocyklem, jadąc od strony Jabłonki w kierunku Dydni, na łuku drogi stracił panowanie nad jednośladem i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka volkswagenem. 30-latek kierujący samochodem przewoził pasażerkę. Był trzeźwy.

W wyniku zderzenia się pojazdów obrażeń doznał 19-letni kierowca kawasaki. Mężczyzna karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

Funkcjonariusze wykonujący czynności na miejscu wypadku ustalili, że 19-latek kierujący kawasaki nie posiadał uprawnień do kierowania tego rodzaju pojazdami, a jego jednoślad nie posiadał aktualnego ubezpieczenia i nie był dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Ponadto badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości policjanci zatrzymali 19-takowi prawo jazdy. Wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady i sporządzili dokumentacje fotograficzną. Okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania przygotowawczego.

KPP Brzozów 

13-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)