REKLAMA

Dwóch imigrantów z Afryki zatrzymanych na granicy (FOTO, VIDEO)

|

Dwóch imigrantów z Afryki zatrzymanych na granicy (FOTO, VIDEO)

GRANICA / PODKARPACIE. Współpraca polskich i ukraińskiej Straży Granicznej doprowadziła do zatrzymania przy granicy dwóch imigrantów. 33-letni obywatel Gambii oraz 28-letni Marokańczyk zostali już przekazani z powrotem na Ukrainę.

Zatrzymanie imigrantów jest efektem stałej współpracy polskich i ukraińskich służb granicznych.

Wczoraj rano (29 stycznia) Placówka SG w Krościenku uzyskała od ukraińskich odpowiedników informację o podejrzanych śladach mogących świadczyć o nielegalnym przekroczeniu granicy z Ukrainy do Polski.

Strażnicy graniczni szybko podjęli działania graniczne. Już po kilkunastu minutach w Krościenku zatrzymano dwóch mężczyzn. To obywatele Gambii oraz Maroka w wieku 33 i 28 lat. Cudzoziemcy nie posiadali przy sobie dokumentów.

Jak ustalili funkcjonariusze SG, cudzoziemcy legalnie przybyli na Ukrainę droga lotniczą w połowie 2018 roku. Tam się poznali i wspólnie zaplanowali dalszą podróż do Europy Zachodniej. Według zeznań Marokańczyk planował podjąć studia w Niemczech, a Gambijczyk chciał dotrzeć do Hiszpanii.

Decyzją Sądu Rejonowego w Ustrzykach Dolnych, cudzoziemcy zostali ukarani mandatami karnymi po 400 złotych każdy, a następnie przekazani służbom ukraińskich w ramach Umowy o Readmisji.

Tylko w styczniu bieżącego roku Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej zatrzymał 26 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli polsko-ukraińską granicę i zamierzali przedostać się do Europy Zachodniej (byli to głównie obywatele Iraku oraz Maroka). Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji.

BiOSG

30-01-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)