REKLAMA

Dwie kobiety chodzą po domach i okradają ludzi

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Ostrzegamy przed domokrążcami. Zachowajmy wzmożoną czujność, gdy obcy puka do naszych drzwi. Złodziej, który chce zdobyć pieniądze nie przebiera w środkach i wymyśla różne historie tylko po to, by móc kogoś okraść. Policja apeluje o ostrożność.

Brzozowscy policjanci ostrzegają mieszkańców naszego powiatu przed złodziejami, którzy nie przebierają w środkach, aby osiągnąć swój cel. Uciekają się oni do równych metod, wymyślają nieprawdziwe historie, tylko po to, żeby w nieuczciwy sposób zdobyć pieniądze.

W ostatnich dniach, dwie rodziny zostały okradzione ze swoich oszczędności. Z informacji przekazanych przez pokrzywdzonych wynikało, że do ich drzwi zapukały dwie kobiety. W pierwszym przypadku pod pretekstem napicia się wody i sprzedaży koców weszły do domu. Jedna z nich zajęła rozmową pokrzywdzoną, a druga w tym czasie, wykorzystując nieuwagę mieszkańców, skradła z szuflady pieniądze w kwocie 1000 zł.

W drugim przypadku kobiety wzięły mieszkańców na litość. Twierdziły, że są biedne i poszukują jakiegoś mieszkania, a nie mogą wrócić do swojego kraju. Gdy weszły do środka zaczęły wymachiwać narzutami, które miały przy sobie, zasłaniając w ten sposób domownikom pole widzenia. Po ich wizycie pokrzywdzeni zorientowali się, że zniknęły pieniądze w kwocie 6 tys. zł., które były dobrze schowane.

Policja apeluje o czujność i ostrożność w kontaktach z obcymi. Uważajmy na to, kogo wpuszczamy do swojego domu. W razie jakichkolwiek podejrzeń, co do próby popełnienia przestępstwa, poinformujmy o tym niezwłocznie policję. Zapamiętajmy numery rejestracyjne, jeżeli te osoby poruszają się samochodem.

źródło: KPP Brzozów

23-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: