REKLAMA

DUDYŃCE. Wilki znów zaatakowały. Pies zagryziony 100 m od domu (ZDJĘCIA)

GMINA BUKOWSKO / PODKARPACIE. Mieszkańcy gminy Bukowsko już po raz kolejny alarmują media i włodarzy gminy w związku z wilkami, które zagryzają psy w bliskiej odległości od zamieszkałych zabudowań. Tym razem sygnał płynie z miejscowości Dudyńce, gdzie według relacji zgłaszającego, kilka osobników rozszarpało psa, 100 metrów od domu.

W nocy z 26 na 27 stycznia, między godziną 19 a 20, sąsiedzi usłyszeli potworne wycie kilkunastu osobników wilków, tuż nad swoimi domami oraz piski zwierzęcia, które jak widać na zdjęciach, zostało zagryzione. Wszystko wydarzyło się około 100 metrów od mojego domu – relacjonuje autor zgłoszonej do naszej redakcji sprawy.

To nie pierwszy raz, gdy w Dudyńcach giną psy. O atakach wilków w tej i innych miejscowościach gminy Bukowsko pisaliśmy już kilka razy, choćby tutaj:

Wilki znów porywają psy w Dudyńcach. Tyle zostało z małego kundla (ZDJĘCIA)

Wilki znów zaatakowały! „Wkrótce dojdzie do tragedii” (FILM, DRASTYCZNE ZDJĘCIA)

Jeden z osobników pojawił się też około godziny 23:30 na posesji sąsiada. Po chwili uciekł – dodaje nasz rozmówca.

grafika poglądowa

Niedawno, apel do mieszkańców wystosował wójt Marek Bańkowski: Wilki znów niepokoją. Podchodzą coraz bliżej!

– Drodzy Mieszkańcy prosimy o zachowanie ostrożności i przestrzeganie poniższych zasad! – apeluje wójt Gminy Bukowsko, Marek Bańkowski.

– W ostatnich dniach odbieramy od mieszkańców naszych miejscowości kolejne sygnały o pojawieniu się na terenie naszej gminy wilków – taką informację przekazała Gmina Bukowsko za pośrednictwem strony internetowej.

Sytuacja staje się niepokojąca szczególnie w przypadku miejscowości Tokarnia, gdzie zwierzęta te podchodzą blisko zabudowań mieszkalnych, dlatego prosimy Państwa o czujność, zachowanie szczególnej ostrożności.

Właścicieli psów proszeni są o nie puszczanie swoich zwierząt luzem, ponieważ są one traktowane przez wilki jako konkurenci do terytorium.

Wilki najczęściej są płochliwe i unikają kontaktu z człowiekiem, chociaż czasem podczas bezpośredniego spotkania mogą się nam przyglądać dłuższą chwilę, zanim wyczują nasz zapach. Pamiętajmy jednak, że są to zwierzęta dzikie i w przypadku napotkania wilka należy spokojnie się oddalić.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

BIESZCZADY: Skrajne opinie o wilkach. Strzelać czy chronić?

Wilki zaatakowały drwali! Odganiali je ryczącymi piłami (VIDEO)

Relacje pilarzy zaatakowanych przez wilki (VIDEO)

źródło: Red., materiały nadesłane, Gmina Bukowsko

foto: materiały nadesłane

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

PODKARPACIE. Zderzenie samochodu wojskowego z busem (ZDJĘCIA)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ


31-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: