REKLAMA

Drzewo zniszczyło budynek mieszkalny, w którym mieszka 10 osób (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Do tragicznie wyglądającego zdarzenia – przewrócenia drzewa (topoli) na budynek mieszkalny w wyniku silnego wiatru doszło w miejscowości Blizne (powiat brzozowski).

Zadysponowani strażacy z JRG Brzozów w ilości trzech zastępów zastali na miejscu przewrócone drzewo na budynek mieszkalny (20 bm.). Zerwany został przyłącz energetyczny do obiektu. Zniszczeniu uległ dach na połowie budynku mieszkalnego.

W budynku mieszkało łącznie 10 osób. Na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał.

Przybyłe zastępy z JRG Brzozów zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Zadysponowano miejscową OSP Blizne oraz Pogotowie Energetyczne. Zadysponowany został podnośnik SHD-23 na miejsce zdarzenia który podczas sprawiania uległ awarii i związku z tym zadysponowany został drugi podnośnik SH-18 z OSP Blizne z którego rozpoczęto usuwanie skutków zdarzenia. Po usunięciu awarii w podnośniku SHD23, z pomocą SH-18 przystąpiono do zabezpieczenia zniszczonej konstrukcji dachu plandeką.

Na miejsce zdarzenia przybył Zespół Powiatowego Nadzoru Budowlanego w celu oceny stanu technicznego oraz służba opieki społecznej z Urzędu Gminy Jasienica Rosielna. Zniszczeniu uległa połowa dachu budynku mieszkalnego. Działania trwały blisko 6h.

Opracował: kpt. Tomasz Mielcarek
zdjęcia: KP PSP Brzozów

28-11-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: