REKLAMA

Droga jeszcze nie oddana, ale ludzie już jeżdżą (ZDJĘCIA)

STRACHOCINA, GÓRKI / PODKARPACIE. Gotowa już jest nakładka asfaltowa na drodze Strachocina – Górki. O tej inwestycji powiatu sanockiego pisaliśmy w zeszłym tygodniu.
Tak jak zapowiadano asfaltowa nakładka została wykonana w przewidzianym terminie, czyli do końca listopada. Jak informuje Michał Cyran, naczelnik Wydziału Inwestycji w Starostwie Powiatowym w Sanoku odbiór techniczny drogi przewidziany jest w przyszłym tygodniu. Do tego czasu wykonane będą pobocza z kruszywa. Mieszkańcy powiatu brzozowskiego korzystają jednak już z tej drogi, gdyż oszczędzają dzięki niej około 10 km jadąc do Sanoka.

Mieszkańcy Górek i Woli Góreckiej od 35 lat zabiegali o wykonanie tej drogi. Udało się w tym roku dzięki pozyskaniu z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dofinansowania w ramach usuwania szkód popowodziowych. Wyniosło ono 290 tys. zł, przy kosztach prac oszacowanych na 420 tys. zł.

Tym samym cały odcinek liczący 1200 metrów posiada już nakładkę asfaltową, bo kilka lat temu wykonano asfalt po stronie powiatu brzozowskiego.

foto: materiał nadesłany

01-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: